Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Trwa walka w Lidze Narodów. Ostateczny bój w drugiej serii gier

Trwa walka w Lidze Narodów. Ostateczny bój w drugiej serii gier

fot. volleymasters.ch

Po inauguracyjnym turnieju w Opolu przyszedł czas na zmagania w holenderskim Apeldoorn. Czy w spotkaniu z gospodyniami naszym reprezentantkom uda się odnieść cenne zwycięstwo?

Nim przejdziemy do analizy szans Polek w starciu z reprezentacją Holandii, jesteśmy Państwu winni kilka słów wyjaśnienia, na jakich zasadach opiera się zasadniczo siatkarska Liga Narodów. Występuje w niej szesnaście reprezentacji. Każda z nich zagra w pięciu turniejach i rozegra piętnaście spotkań. Do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie w mieście Nanjing w Chinach, awansuje pięć najlepszych drużyn oraz gospodynie.W pierwszym z takich turniejów rozgrywanym w Opolu, rywalkami naszych siatkarek były między innymi reprezentacje Włoch, Niemiec oraz Tajlandii. Premierowe spotkanie z Włoszkami nie przebiegło niestety po myśli Polek. Po zaciętym pięciosetowym boju nasze siatkarki musiały uznać wyższość rywalek. W kolejnym dniu rywalizacji odniosły cenne zwycięstwo nad reprezentacją Niemiec, które premiowane było trzema punktami. W dobrych humorach przystąpiły więc do meczu z Tajkami. Rozprawiły się z nimi w jeszcze szybszym tempie i po zaledwie trzech setach, mogły być już myślami przy drugim turnieju, który miał odbyć się w holenderskim Apeldoorn.

W tej serii gier trener Jacek Nawrocki zdecydował się posłać następującą 14-tkę:

rozgrywające: Julia Nowicka, Marlena Pleśnierowicz.
przyjmujące: Natalia Mędrzyk, Martyna Grajber, Olivia Różański, Magdalena Stysiak.
atakujące: Malwina Smarzek, Monika Bociek.
środkowe: Kamila Witkowska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska (C).
libero: Maria Stenzel, Paulina Maj-Erwardt.

W porównaniu do pierwszej kolejki zmagań nastąpiła jedna zmiana w składzie. Joannę Wołosz zastąpiła Julia Nowicka. Rotacja ta nie była efektem kontuzji lub słabszej formy, a wynikiem umowy, jaką pierwsza z nich miała jakiś czas temu z trenerem Nawrockim.

Podczas holenderskiej części rywalizacji w Lidze Narodów rywalkami Polek będą kolejno reprezentantki Bułgarii, Brazylii oraz gospodynie Holenderki. Za nami już pojedynek z Bułgarkami. Początek meczu mógł delikatnie zaniepokoić kibiców w Polsce zgromadzonych przed telewizorami. Pierwszy set przegrany na przewagi pokazał, iż aby odnieść zwycięstwo tego dnia, trzeba będzie wykrzesać z siebie troszkę sił. W dalszej części spotkania przewaga naszych reprezentantek wydała się jednak coraz wyraźniejsza. Duża w tym zasługa atakującej Malwiny Smarzek, która swoją grą mocno dawała się we znaki przeciwniczkom. Ostateczny wynik jaki pojawił się na tablicy wyników hali w Apeldoorn, pokazał zwycięstwo Polek w stosunku 1-3. Awansowały dzięki temu do czołowej piątki tabeli uwzględniającej wszystkie szesnaście drużyn, które biorą udział w zmaganiach Ligi Narodów.

Do rozegrania w drugim turnieju pozostały jeszcze spotkania z reprezentantkami Canarinhos oraz przedstawicielkami kraju słynącego z tulipanów i wszechobecnych wiatraków. Jak informuje serwis Casino Shark Polki nie są stawiane przez bukmacherów w roli faworytek starcia z Brazylią. Za każdą postawioną złotówkę na nasze siatkarki można otrzymać cztery razy tyle w przypadku wygranej z Brazylią. Inaczej powinna wyglądać sytuacja w meczu z gospodyniami turnieju. W starciu z Holenderkami gospodynie niósł będzie zapewne doping tutejszych kibiców. Polki wydają się jednak na tyle silną drużyną, że poradzą sobie z nimi bez zważania na okoliczności. Nam jako kibicom pozostaje trzymać kciuki za nasze dziewczyny i liczyć na to, że czasy „Złotek Niemczyka” jeszcze kiedyś powrócą, a tegoroczna Liga Narodów może być pierwszym krokiem ku temu.

źródło: materiał partnera

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę