Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > W Holandii Joannę Wołosz zastąpi Julia Nowicka

W Holandii Joannę Wołosz zastąpi Julia Nowicka

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dwa zwycięstwa w trzech meczach, siedem punktów i czwarte miejsce w tabeli – tak przedstawia się bilans Polek po pierwszym turnieju Ligi Narodów w Opolu. Przed nimi jeszcze cztery turnieje – dwa w Europie i dwa w Azji. Na ten najbliższy w holenderskim Apeldoorn Polki ruszają w sobotę, ale bez Joanny Wołosz, która dostała dwa tygodnie wolnego. Na rozegraniu zastąpi ją Julia Nowicka i będzie to jedyna zmiana w składzie Polek w porównaniu do czternastki w Opolu.

Trener Jacek Nawrocki do składu na tegoroczną Ligę Narodów powołał cztery rozgrywające. Poza Wołosz oraz Nowicką, która w Apeldoorn będzie zmienniczką Marleny Pleśnierowicz, znalazła się w nim także Marta Wójcik. Problem w tym, że 37-letnia siatkarka ma problemy zdrowotne i może nie zdążyć wykurować się do końca rozgrywek. Pozostałe rozgrywające też nie uniknęły urazów. – Wydawało nam się, że w tym sezonie nie będziemy mieć żadnych problemów wśród zawodniczek na tej pozycji, ale życie zweryfikowało nasze nadzieje. Marta doskonale spisywała się na początku zgrupowania w Szczyrku, ale teraz ma problemy zdrowotne – mówi Nawrocki. Tak naprawdę z czwórki rozgrywających tylko Pleśnierowicz nie ma żadnych dolegliwości. Nowicka skręciła kostkę, ale wraca już do zdrowia. – Julka w czwartek przeszła kolejne badania i z jej nogą jest już dużo lepiej – mówi Nawrocki. Problemy ze stawem skokowym miała podczas turnieju w Opolu także Wołosz. – Jestem pod wrażeniem waleczności Asi, bo grała tak, że mało kto mógł się zorientować, że ma jakiekolwiek kłopoty – chwali selekcjoner.Wołosz zanim zaczęła turniej w Opolu, spędziła z kadrą zaledwie jeden dzień treningowy (w sobotę grała w finale Ligi Mistrzyń w Berlinie), ale widać było, że z nią na boisku gra Polek jest bardzo szybka. Teraz Wołosz dostała od trenera dwa tygodnie wolnego, bo ten sezon ligowy był dla niej bardzo wyczerpujący. W barwach Imoco Volley Conegliano rozegrała bowiem wszystkie mecze w lidze, krajowym pucharze i Lidze Mistrzyń. Najlepsza polska rozgrywająca dołączy do drużyny na turniej w Chinach. – Nie wyobrażam sobie, aby dalej ją eksploatować. Każda z dziewczyn dostała co najmniej kilka dni wolnego i Asia też musi odpocząć – mówi Nawrocki. Nawet jeśli oznacza to przerwę w zgrywaniu się z koleżankami, które muszą dostosować się do szybszego tempa. – Asia doskonale wie, jak dogranej piłki potrzebuje każda z nas. Dogadujemy się, a my musimy po prostu trochę przyspieszyć dochodzenie do piłek. To jest tempo gry, z jakim spotkałam się w poprzednim sezonie występując w Pomi Casalmaggiore. Dodatkowo Asia to według mnie najszybciej rozgrywająca na świecie – dodaje środkowa reprezentacji Polski Agnieszka Kąkolewska. Przed nią i całą drużyną od wtorku kolejne zmagania.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę