Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Truso Elbląg oparte głównie na młodych zawodniczkach

Truso Elbląg oparte głównie na młodych zawodniczkach

Siatkarki Energi MKS Truso Elbląg pod okiem trenera Wojciecha Samulewskiego rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu 2020/2021. Ponownie grać będą w II lidze. — Zespół będzie się opierał na młodych zawodniczkach, głównie na juniorkach, ale bardzo liczę, że w walce o ligowe punkty, pomogą nam również zawodniczki, które występowały w ubiegłym sezonie — mówi trener Wojciech Samulewski.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że elblążanki zakończyły swój sezon przedwcześnie i tym samym drużyna uniknęła walki w barażach o utrzymanie się w II lidze. Nadal w niej będzie występować, ale przez jakiś czas start w nowym sezonie 2020/2021 stał pod dużym znakiem zapytania, bowiem zespół borykał się z kłopotami finansowymi.Na szczęście podstawowy sponsor Grupa Energa nie wycofała się ze wspierania finansowego i nadal będzie sponsorem tytularnym. Dzięki temu MKS Truso Elbląg przystąpi do rozgrywek w II lidze. Elblążanki do nowego sezonu przygotowują się pod okiem trenera Wojciecha Samulewskiego, który na tym stanowisku zastąpił dotychczasowego szkoleniowca Andrzeja Jewniewicza, który przeszedł na emeryturę, jednak nadal pomagać będzie drużynie.

— Zespół będzie się opierał na młodych zawodniczkach, głównie na juniorkach, ale bardzo liczę, że w walce o ligowe punkty, pomogą nam również zawodniczki, które występowały w ubiegłym sezonie — mówi trener Samulewski. Z obecnie 14-osobowej kadry, część zawodniczek miała już okazję grać w II lidze. Do zespołu dołączyły także dwie młode zawodniczki z Zambrowa. W ramach przygotowań do sezonu drużyna rozegra kilka spotkań kontrolnych. W planie elbląskiego szkoleniowca jest także turniej 5 września w Słupsku.

Inauguracja rozgrywek nastąpi 26 września i wówczas Energa Truso zagra w Mogilnie z tamtejszym Sokołem. Przed własną publicznością pierwszy mecz elblążanki zagrają 3 października z UKS-em ZSMS Poznań. Rozgrywki w strefie zasadniczej zakończą się 20 marca. Dwa ostatnie zespoły po zakończeniu rozgrywek spadną do III ligi.

źródło: dziennikelblaski.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved