Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trudna sytuacja Olimpii, kontuzja przyjmującego

Trudna sytuacja Olimpii, kontuzja przyjmującego

fot. Barbara Ilnicka

W czwartkowym meczu z Legią Warszawa kontuzji doznał przyjmujący Olimpii Sulęcin, Fabian Leitermeier. Będzie on pauzował przez najbliższy czas, co może oznaczać kłopoty dla lubuskiej ekipy, która została z dwoma nominalnymi przyjmującymi w składzie, a przed nią ważny mecz z SMS-em PZPS Spała.

Olimpia Sulęcin nie ma szczęścia w tym sezonie. Wcześniej poważnego urazu nabawił się Bartosz Zrajkowski, który został wykluczony z gry do końca sezonu, a w ostatnim spotkaniu z gry wypadł jeden z przyjmujących. W czwartym secie meczu z Legią Warszawa przy stanie 10:5 dla sulęcinian Fabian Leitermeier po przypadkowym kontakcie w bloku z Bartoszem Michalakiem doznał kontuzji i na rękach kolegów został zniesiony z boiska. Do tego momentu zgromadził na swoim koncie 12 punktów, z czego 2 w bloku, 2 w polu serwisowym, a pozostałe w ataku, w którym uzyskał 40% skuteczności. Zastąpił go Aleksander Grzegorczyk, który dokończył spotkanie ze stołeczną drużyną.Podczas wczorajszego meczu z Sekcja Siatkówki Legii Warszawa nasz przyjmujący Fabian Leitermeier niefortunnie upadł. Otrzymane wyniki badań wskazują na skręcenie śródstopia. Kontuzja wyklucza zawodnika z kilku najbliższych spotkań. Fabiana czeka regeneracja, ale wierzymy, że wróci szybko i wróci silniejszy. Trzymaj się Fabian. Wracaj do nas jak najprędzej – napisano w mediach społecznościowych klubu z Sulęcina.

Uraz Fabiana Leitermeiera skomplikował sytuację Olimpii, która kilka dni temu rozwiązała umowę za porozumieniem stron z innym z przyjmujących – Filipem Frankowskim. W efekcie w jej składzie pozostało dwóch nominalnych przyjmujących – Igor Subotić oraz Aleksander Grzegorczyk. Ewentualnie na przyjęciu może zagrać jeszcze Bogdan Jurant, który niedawno powrócił do Sulęcina lub drugi z libero – Mateusz Sawerwain.

Po czwartkowej wygranej z Legią poprawiła się nieco sytuacja w tabeli podopiecznych Łukasza Chajca. Obecnie nad czternastą w stawce drużyną ze stolicy mają oni pięć punktów przewagi. Na odpoczynek jednak nie mają co liczyć, bowiem już w najbliższą niedzielę czeka ich kolejny niezwykle istotny pojedynek, w którym w Spale zmierzą się z zamykającym tabelę SMS PZPS. Komplet oczek wywalczony w tym meczu będzie stanowił dla nich kolejny krok ku utrzymaniu się w I lidze na następny sezon.

źródło: inf. własna, Olimpia Sulęcin Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę