Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trener nowosolan odkrył karty przed nowym sezonem

Trener nowosolan odkrył karty przed nowym sezonem

fot. Klaudia Piwowarczyk

Trener MKST Astry Nowa Sól w wywiadzie dla Radia Zachód przedstawił skład na sezon 2022/2023. Szkoleniowiec beniaminka I ligi mężczyzn opowiedział również o okresie przygotowawczym. – Oficjalne spotkanie zespołu odbędzie się w piątek, natomiast od soboty zaczynamy kończyć testy w hali, a od poniedziałku rozpoczynamy treningi. W sierpniu i połowie września mamy zaplanowanych około 10-11 sparingów z Chrobrym Głogów, Olimpią Sulęcin, Gwardią Wrocław, Cuprum Lubin i Krispolem Września – powiedział Norbert Śron.

 Beniaminek z Nowej Soli po awansie na zaplecze PlusLigi przeszedł przebudowę. Do drużyny poza ogłoszonymi już wcześniej zawodnikami dołączył między innymi Sławomir Busch. Przyjmujący po występach w I lidze przeniósł się do Włoch, a ostatnio wracał do zdrowia po kontuzji i przez część sezonu 2021/2022 trenował z KPS-em Siedlce. – Doszło do sześciu zmian w naszym zespole. Dwóch nowych środkowych – Kamil Drzazga, który ostatnie trzy sezony spędził w plusligowym GKS-ie Katowice, i Vadzim Pranko, doświadczony zawodnik z reprezentacji Białorusi. Na pozycji przyjmującego doszło do zmiany w postaci Sławomira Buscha, który ostatnie sezony grał we Włoszech. Doszło do zmiany na pozycji libero, dołączył Krzysztof Kołtowski, który grał w pierwszoligowej Gwardii Wrocław. Chyba najbardziej rozpoznawalna twarz to rozgrywający Dawid Pawlun, świeżo upieczony brązowy medalista mistrzostw Europy do lat 22. To są wszystkie wzmocnienia zaplanowane na ten sezon, zamykamy zespół na ten moment, więc nie przewidujemy dalszych zmian – powiedział trener Norbert Śron.

Szkoleniowiec w rozmowie z Radiem Zachód nie wspomniał nazwiska szóstego nowego zawodnika. Nieoficjalnie mówi się, że w kręgu zainteresowań beniaminka jest jeszcze atakujący Wiktor Kłęk, który ostatnio występował w ZAKSIE Strzelce Opolskie. W drużynie z Nowej Soli pozostało trzech przyjmujących (Tomasz Pizuński, Marcin Brzeziński i Patryk Czyrniański), libero Patryk Foltynowicz, rozgrywający Mateusz Ruciński, atakujący Bartosz Kowalczyk i środkowy Mateusz Nożewski. Ostatnio klub na łamach swoich mediów społecznościowych pożegnał Pawła Skibickiego, który ze względu na obowiązki służbowe postanowił zakończyć karierę.

MKST Astra Nowa Sól stopniowo rozpoczyna przygotowania do sezonu. W czasie okresu przygotowawczego zaplanowano szereg sparingów. – Okres przygotowawczy rozpoczynamy od tego tygodnia. Już w tym tygodniu zawodnicy mają rozpisane testy funkcjonalno-motoryczne. Oficjalne spotkanie zespołu odbędzie się w piątek, natomiast od soboty zaczynamy kończyć testy w hali, a od poniedziałku rozpoczynamy treningi. W sierpniu i połowie września mamy zaplanowanych około 10-11 sparingów z Chrobrym Głogów, Olimpią Sulęcin, Gwardią Wrocław, Cuprum Lubin i Krispolem Września – opowiedział o najbliższych planach szkoleniowiec.

Chociaż do rozpoczęcia sezonu pozostało mniej niż dwa miesiące, kluby wciąż nie poznały oficjalnego terminarza rozgrywek. – Pierwszy mecz ligowy 17 września, znacznie szybciej niż w tamtym sezonie. Mamy mało czasu, bo okres przygotowawczy będzie trwał tylko 7 tygodni. Musimy lepiej przeprowadzić cały cykl, żeby nie obciążyć za bardzo zespołu, aby od pierwszych meczów ligowych drużyna była przygotowana do pełnej jednostki wysiłkowej. Co ciekawe, nie ma jeszcze rozpiski, więc czekamy na terminarz. Tak naprawdę znamy suche daty, nie znamy przeciwników. Ciekawe, kiedy pojawi się terminarz – zakończył Norbert Śron.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: opr. własne, zachod.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę