Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Trener Lavarini niespodziewanie odszedł z Novary

Trener Lavarini niespodziewanie odszedł z Novary

fot. Michał Szymański

Trener reprezentacji polskich siatkarek stracił posadę w klubie. Igor Gorgonzola Nowara poinformował, że Stefano Lavarini nie będzie już szkoleniowcem w tym klubie. Przypomnijmy, że w niedawno zakończonym sezonie włoskiej Serie A siatkarek ekipa z Nowary w półfinale musiała uznać wyższość późniejszych mistrzyń kraju.

Dla Stefano Lavariniego był to czwarty klub w karierze pierwszego szkoleniowca. Do Nowary Włoch przeniósł się w 2020 po sezonie spędzonym w Unet E-Work Busto Arsizio. Na koncie ma również prowadzenie brazylijskiego Minas Tênis Clube (dwa sezony) oraz sześć sezonów Foppapedretti Bergamo. W tym ostatnim klubie pracował jeszcze rok wcześniej jako asystent trenera.W ostatnich miesiącach rozpoczęliśmy głęboką odnowę, rozpoczynając nowy cykl sportowy, który wprowadził różne innowacje do składu zespołu. Po szczerej i spokojnej dyskusji zdaliśmy sobie sprawę, że w niektórych sytuacjach nie ma pełnej zgody. Dlatego wspólnie oceniliśmy, że najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich będzie zakończenie współpracy. Krótko mówiąc, nie jest to decyzja związana z przebytą drogą, ale związana z drogą, która czeka nas od tego momentu. W imieniu klubu jeszcze raz dziękuję Stefano za zaangażowanie, które każdego dnia wkładał w drużynę i za te trzy lata, które razem przeżyliśmy – zdradził Enrico Marchioni, dyrektor generalny Igor Gorgonzola Novara.

W 2021 roku Lavarini zdobył z ekipą z Nowary srebro mistrzostw Włoch, a od 2022 roku prowadzi reprezentację Polski siatkarek.

źródło: inf. własna, www.agilvolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę