Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Treflu Gdańsk bez zmian na rozegraniu

W Treflu Gdańsk bez zmian na rozegraniu

fot. Sylwia Lis-Dubiel

W sezonie 2020/2021 za prowadzenie gry Trefla Gdańsk nadal będzie odpowiadać duet rozgrywających Marcin Janusz i Łukasz Kozub. Pierwszy z nich podpisał roczny kontrakt, natomiast Łukasz Kozub barw „gdańskich lwów” będzie bronić co najmniej przez trzy lata do końca sezonu 2022/2023.

Dla Marcina Janusza nadchodzący sezon będzie trzecim w barwach Trefla Gdańsk. Rozgrywający przeniósł się do Gdańska przed sezonem 2018/2019 z PGE Skry Bełchatów. Podczas dwóch sezonów wystąpił niemal we wszystkich ligowych meczach, a dwukrotnie został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Poza świetnym prowadzeniem gry „gdańskich lwów” zanotował także w ostatnich dwóch latach w sumie 29 asów serwisowych oraz 40 punktowych bloków. Swój rekord w liczbie bloków zapisał w lutym tego roku w meczu z MKS-em Będzin, zdobywając w ten sposób pięć punktów.

– Bardzo się cieszę, że Marcin zostaje w Gdańsku na kolejny rok. W minionym sezonie pokazał swoje wysokie umiejętności i był ważną postacią naszego zespołu. Uważam go też za jednego z najlepszych polskich zawodników na tej pozycji i myślę, że jest przyszłością polskiej reprezentacji – mówi trener Trefla Gdańsk, Michał Winiarski.

Z przedłużenia umowy cieszy się także sam zawodnik, który świetnie czuje się w Gdańsku. – Bardzo się cieszę, że spędzę już trzeci sezon w Treflu Gdańsk. W klubie wszystko jest zorganizowane na najwyższym poziomie i niczego mi tutaj nie brakuje. Dodatkowo Gdańsk jest pięknym miastem, w którym świetnie się mieszka, więc bardzo sobie cenię także możliwość korzystania ze wszelkich uroków naszego niezwykłego miasta-gospodarza – przyznał Marcin Janusz.  

Na pozycji rozgrywającego pozostaje także Łukasz Kozub, który do Trefla dołączył rok temu, przenosząc się do Gdańska z Asseco Resovii. W minionych rozgrywkach pełnił rolę zmiennika Marcina Janusza, wchodząc na boisko w 17 spotkaniach. W połowie grudnia doznał kontuzji kostki, która go wykluczyła z gry na kilka tygodni, jednak po intensywnej pracy indywidualnej powrócił na parkiet. – Bardzo się cieszę, że Łukasz związał się z klubem trzyletnim kontraktem. Widzę w nim duży potencjał i uważam, że w tych nadchodzących sezonach pokaże pełnię swoich umiejętności. Jest to jeden z największych talentów młodego pokolenia, a Gdańsk to świetne miejsce do dalszego rozwoju – mówi trener Michał Winiarski.

Łukasz Kozub już rok temu dołączając do drużyny podkreślał, że ma nadzieję na poczynienie w Treflu progresu, stawiając jako przykład Damiana Schulza, który grał w Gdańsku przez cztery lata i niesamowicie się rozwinął. Teraz chce kontynuować tę drogę i jest o nią spokojny. – Cieszę się, że zostaję w Gdańsku. W minionych rozgrywkach przekonałem się, że klub stoi na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, dzięki czemu jestem spokojny o swój siatkarski rozwój – dodał Łukasz Kozub, który barw Trefla będzie bronił co najmniej do końca sezonu 2022/2023.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2020/2021

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved