Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl rozpoczyna okres gier kontrolnych

Trefl rozpoczyna okres gier kontrolnych

fot. lavoixdunord.fr

W sobotę 3 września o godz. 19:00 Trefl Gdańsk rozegra pierwszy sparing przed sezonem 2022/2023. Gdańszczanie wezmą udział w XVIII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. W pierwszym meczu zmierzą się z gospodarzami, a w niedzielę, w zależności od wyniku sobotniego spotkania, zagrają albo z Projektem Warszawa albo Cerradem Eneą Czarnymi Radom.

Bardzo się cieszę, że zaczynamy mecze sparingowe. To będzie moment, w którym zobaczymy naszą pracę z ostatnich tygodni w praktyce, w grze. Mimo że to mecze sparingowe, to zaczynamy grać na punkty, na poważnie, chcę, żeby zespół od początku tak traktował spotkania kontrolne. To bardzo istotne dla naszej mentalności – mówi trener Igor Juricić.Trefl Gdańsk pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi rozegra za miesiąc – w niedzielę 2 października. Gdańszczanie podejmą wówczas w ERGO ARENIE ukraiński zespół, który od nadchodzącego sezonu dołącza do polskich rozgrywek – Barkom Każany Lwów. Do tego starcia, jak i całego sezonu zawodnicy szykują się dziewięć tygodni. Za nimi już ponad połowa okresu przygotowawczego i po pięciu tygodniach treningów w hali i siłowni nadszedł czas na pierwsze mecze sparingowe.

W piątek 2 września drużyna wyrusza do Świdnika, gdzie w weekend zagra w XVIII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. Obok Trefla i gospodarzy w meczach kontrolnych udział wezmą także Projekt Warszawa i Cerrad Enea Czarni Radom. – Bardzo się cieszę, że zaczynamy mecze sparingowe. To będzie moment, w którym zobaczymy naszą pracę z ostatnich tygodni w praktyce, w grze. Mimo że to mecze sparingowe, to zaczynamy grać na punkty, na poważnie, chcę, żeby zespół od początku tak traktował spotkania kontrolne. To bardzo istotne dla naszej mentalności. Będą to też pierwsze mecze, w których ja jako nowy trener poprowadzę nową drużynę, więc będzie to istotne dla dopracowania naszego systemu gry, pracy nad zespołowością. Mam swoje założenia na te spotkania, elementy, którym chcę się w szczególności przyjrzeć – mówi trener Trefla Gdańsk Igor Juricić.

Zaczynamy granie, więc nie ma to znaczenia, czy gramy z zespołem z I ligi, czy z PlusLigi. Musimy zobaczyć, jak funkcjonują elementy, nad którymi pracowaliśmy podczas treningów, będę przykładał wagę także do tego, jak zawodnicy reagują w danych sytuacjach, do strefy psychologicznej. Jako nowa drużyna, w mocno zmienionym składzie, musimy się też nauczyć grać razem i między innymi temu służą te mecze – dodaje szkoleniowiec.

W kolejnych tygodniach gdańszczanie spotkają się natomiast z Indykpolem AZS-em Olsztyn w dwumeczu kontrolnym, a także ze Ślepskiem Malow Suwałki oraz ponownie ekipami z Olsztyna i Radomia w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach oraz na zakończenie przygotowań zagrają w Bydgoszczy z BKS-em Visłą Proline Bydgoszcz.

Plany „gdańskich lwów” na najbliższy miesiąc:

03-04.09.2022 – XVIII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik (Polski Cukier Avia Świdnik, Projekt Warszawa, Cerrad Enea Czarni Radom), Świdnik. Mecz sobotni z Polskim Cukrem Avią o godz. 19:00, w niedzielę o godz. 12 odbędzie się mecz o 3. miejsce, a o godz. 15 finał turnieju

08-09.09.2022 – dwumecz z Indykpolem AZS-em Olsztyn, (zmiana miejsca z Ostródy, nowa lokalizacja w trakcie ustalania)

15-16.09.2022 – XIII Memoriał Józefa Gajewskiego (Ślepsk Malow Suwałki, Indykpol AZS Olsztyn, Cerrad Enea Czarni Radom, Trefl Gdańsk), Suwałki

20.09.2022 – mecz kontrolny z BKS-em Visłą Proline Bydgoszcz, Bydgoszcz

wstępnie 24.09.2022, godz. 14:00, prezentacja drużyny, FORUM Gdańsk

02.10.2022, inauguracja sezonu 2022/2023 PlusLigi, Trefl Gdańsk vs Barkom Każany Lwów, ERGO ARENA

źródło: Trefl Gdańsk - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę