Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl już wie, kiedy rozpocznie przygotowania do sezonu

Trefl już wie, kiedy rozpocznie przygotowania do sezonu

Dokładnie dwa miesiące przed pierwszym meczem PlusLigi – 2 sierpnia – siatkarze Trefla Gdańsk rozpoczną okres przygotowawczy do sezonu 2021/2022. Początek przygotowań będzie nietypowy, ponieważ już po dwóch dniach treningów drużyna uda się do Krakowa, gdzie od czwartku 5 sierpnia rywalizować będzie w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W kolejnych tygodniach gdańszczan czeka praca w siłowni i hali treningowej ERGO ARENY, a także pięć wyjazdów na dwumecze lub turnieje sparingowe.

Trener Winiarski okres przygotowawczy do sezonu 2021/2022 zaplanował na dziewięć tygodni. Początek treningów będzie bardzo nietypowy. W poniedziałek 2 sierpnia o godz. 7:30 zawodnicy spotkają się na tradycyjnych badaniach lekarskich, po południu odbędą pierwszy wspólny trening w siłowni, ale w pierwszym tygodniu przygotowań w ogóle nie pojawią się w hali treningowej. Ponieważ już w środę drużyna ruszy w drogę do Krakowa na PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, jednostka treningowa zaplanowana na wtorek 3 sierpnia odbędzie się na plaży na LOTOS Stadionie Letnim Gdańsk.Następnego dnia rano gdańszczanie ruszą spod ERGO ARENY do Krakowa i trenować będą już na boiskach kompleksu sportowego Wanda, gdzie w czwartek rozpocznie się turniej PreZero Grand Prix. W tych zmaganiach „gdańskie lwy” wystąpią pod nazwą Trefl Royal Seafood Gdańsk, a ich pierwszym rywalem będzie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Mecz rozpocznie się w czwartek o godz. 15:15 i niezależnie od jego wyniku żółto-czarni rywalizować będą także w piątek. Turniej rozgrywany jest bowiem systemem brazylijskim, który polega m.in. na tym, że dana drużyna odpada z zawodów dopiero po przegraniu dwóch meczów, co oznacza, że zespół z jedną porażką może zajść w rozgrywkach bardzo daleko. Rywal piątkowego meczu zależeć będzie od czwartkowych rezultatów, ale z pewnością będzie to jedna drużyna z pary GKS Katowice – Alsecco Stal Nysa.

Po powrocie z Krakowa gdańszczanie rozpoczną już klasyczne treningi w hali oraz siłowni. Pierwsze sparingi rozegrają w środę i czwartek 25 i 26 sierpnia. Na Kaszubach, w Starej Kiszewie, zmierzą się z beniaminkiem PlusLigi – LUK Politechniką Lublin. Tydzień później, w piątek i sobotę 3 i 4 września, udadzą się do Elbląga na dwumecz kontrolny z Indykpolem AZS-em Olsztyn. W weekend 11 i 12 września wezmą udział w turnieju organizowanym w Bydgoszczy przez BKS Visłę, a tydzień później udadzą się do Suwałk na XII Memoriał Józefa Gajewskiego, w którym spotkają się m.in. z gospodarzami, a także ponownie olsztynianami.

Tydzień przed startem ligi Gdańskie Lwy zameldują się z kolei w Nowym Dworze Mazowieckim, na mocno obsadzonym turnieju, z udziałem m.in. Asseco Resovii Rzeszów oraz SWD Powervolleys Duren. Plusligowe zmagania Trefl rozpocznie od wyjazdu do Katowic w pierwszy weekend października. Z kolei pierwszy domowy mecz gdańszczanie rozegrają w ERGO ARENIE w niedzielę 10 października, a rywalem Trefla w domowej inauguracji sezonu będzie Aluron CMC Warta Zawiercie.

Początek okresu przygotowawczego dla kibiców oznacza także pierwsze okazje do spotkań z siatkarzami. W piątek 20 sierpnia o godz. 18:00 w Molotece na LOTOS Stadionie Letnim Gdańsk odbędzie się tradycyjne już spotkanie z fanami organizowane w luźnej, nadmorskiej atmosferze, a 10 dni wcześniej – we wtorek 10 sierpnia o godz. 18:30 – pięciu siatkarzy – Lukasa Kampę, Mateusza Mikę, Macieja Olenderka, Łukasza Kozuba i Patryka Łabę – będzie można spotkać przy kładce na Ołowiankę podczas Jarmarku św. Dominika.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę