Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Trefl Gdańsk S.A. mistrzem Polski młodzików

Trefl Gdańsk S.A. mistrzem Polski młodzików

W Poznaniu podczas finałowego starcia mistrzostw Polski młodzików Trefl Gdańsk S.A. pokonał 2:0 Tytanów Białystok i został mistrzem Polski młodzików. W meczu o brązowy medal lepszy był Enea Energetyk Poznań, który zwyciężył 2:0 z Hemarpolem Norwidem Częstochowa.

Mecz o 3. miejsce

Spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze z Częstochowy, szybko wypracowali kilkupunktową przewagę, którą następnie utrzymywali przez dłuższy czas (7:3, 17:13). W końcówce pierwszej partii Enea Energetyk zaczęła odrabiać starty. Z bardzo dobrej strony pokazał się Kamil Wrzeszczyński i to m. in. dzięki jego postawie zawodnikom z Poznania udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W drugim secie poznańscy siatkarze mili już wyraźną przewagę. Od stanu 8:5 wręcz deklasowali swoich rywali doprowadzając do wyniku 13:5. Wypracowana przewaga pozwoliła im na spokojną grę i zakończenie meczu na swoją korzyść. Wygrana dała zespołowi Enea Energetyk Poznań brązowy medal mistrzostw Polski młodzików.

MVP: Kamil Wrzeszczyński

Enea Energetyk Poznań – Hemarpol Norwid Częstochowa 2:0
(25:22, 25:15)

Finał

Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji finałowej faworytem był Trefl Gdańsk S.A., który zarówno w fazie ćwierćfinałów, jak i półfinałów nie stracił seta. To właśnie gdański zespół od początku inauguracyjnej partii szybko objął prowadzenie 5:1, którą następnie systematycznie powiększał (16:8). Gra Trefla przez długi czas sprawiała Tytanom kłopoty, jednak i oni doczekali się swojej szansy. W drużynie z Gdańska nastąpiła chwila rozprężenia, co zawodniczy z Białegostoku wykorzystali zmniejszając różnicę punktową. Nie udało im się jednak doprowadzić do wyrównania i pierwszy set padł łupem Trefla. W drugiej odsłonie gdański zespół poradził sobie jeszcze lepiej, nie dał szans zawodnikom z Białegostoku na poprawienie swojej gry i pewnie zakończył cały mecz na swoją korzyść. Wygrana dała drużynie Trefl Gdańsk S.A. mistrzostwo Polski młodzików, natomiast zespół Tytani Białystok został wicemistrzem.

MVP: Olgierd Skóra

Tytani Białystok – Trefl Gdańsk S.A. 0:2
(20:25, 18:25)