Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl Gdańsk rozpocznie sezon tydzień później

Trefl Gdańsk rozpocznie sezon tydzień później

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polska Liga Siatkówki SA oraz Asseco Resovia Rzeszów, czyli drużyna, z którą Trefl Gdańsk miał się mierzyć w pierwszej kolejce nowego sezonu PlusLigi wyraziły zgodę na przełożenie daty spotkania, które pierwotnie było planowane na niedzielę 13 września. Gdańszczanie rozpoczną więc sezon 2020/2021 tydzień później – w niedzielę 20 września w Radomiu.

Trefl Gdańsk wnioskował do Polskiej Ligi Siatkówki oraz Asseco Resovii Rzeszów i Cerradu Enea Czarni Radom o przełożenie dwóch pierwszych kolejek nowego sezonu PlusLigi. Gdańszczanie bowiem od 24 lipca musieli zawiesić okres przygotowawczy do rozgrywek, ponieważ u 13 zawodników oraz trzech członków sztabu szkoleniowego wykryto zakażenie SARS-CoV-2.Większość graczy wróciła do treningów dopiero 26 sierpnia, a najpóźniej izolację domową zakończyli jeden z rozgrywających oraz jeden z młodych środkowych – do zespołu dołączyli dopiero z początkiem września. Jak podkreślał trener Michał Winiarski o przełożenie dwóch pierwszych kolejek Trefl wnioskował nie z myślą o wynikach sportowych, a o zdrowiu zawodników. – Najważniejsze jest, by tak dozować wszystkie treningi i obciążenia fizyczne, by nie zrobić zawodnikom krzywdy. Tak, by mogli przejść chociażby pięciotygodniowy okres przygotowawczy, po którym nikt nie będzie narażony na kontuzje w tak dużym stopniu, w jakim byłby po trzech tygodniach treningów – mówił w ostatnim tygodniu sierpnia szkoleniowiec Trefla.

Polska Liga Siatkówki SA wyraziła zgodę na przełożenie pierwszego meczu gdańszczan, który pierwotnie zaplanowany był na niedzielę 13 września w Rzeszowie. Druga kolejka musi się już jednak odbyć zgodnie z planem, więc Trefl rozpocznie sezon w niedzielę 20 września w Radomiu. Pierwsze starcie przed własną publicznością gdańszczanie rozegrają natomiast w piątek 25 września w ERGO ARENIE z Cuprum Lubin. – Dziękujemy Polskiej Lidze Siatkówki oraz Asseco Resovii Rzeszów za wyrażenie zgody na przełożenie pierwszego meczu. Okres przygotowawczy do sezonu 2020/2021 wygląda u nas zupełnie inaczej niż zakładaliśmy, a sytuacja, w której się znaleźliśmy jest bardzo wymagająca. Trener Winiarski wraz ze sztabem na bieżąco koryguje okres przygotowawczy, który dla większości zawodników będzie trwał około czterech tygodni. Mecz w Radomiu będziemy traktować jako część przygotowań, ponieważ najważniejsze dla nas jest zdrowie zawodników. Koronawirus jest chorobą, która nie jest do końca zbadana, więc musimy bardzo ostrożnie wracać do normalnej pracy – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Nowy termin meczu pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów i Treflem Gdańsk  został ustalony na 21 października, jednak zastrzegamy, że data ta jeszcze może ulec zmianie.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved