Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trefl Gdańsk najlepszy w Bydgoszczy

Trefl Gdańsk najlepszy w Bydgoszczy

fot. Jakub Ćmil - plusliga.pl

Po dwóch dniach zmagań Trefl Gdańsk wygrał turniej ENEA Volleyball Bydgoszcz Cup. Podopieczni Michała Winiarskiego nie ponieśli żadnej porażki. Kolejne miejsca na podium zajęły Gwardia Wrocław i Visła Bydgoszcz.

Sporo grania miały zespoły walczące w turnieju w Bydgoszczy, które przez dwa dni rozegrały aż po cztery trzysetowe mecze. Najlepszy w zmaganiach okazał się gdański Trefl, który w niedzielę pokonał 3:0 Krispol Września. Do sukcesu przedstawicieli PlusLigi poprowadził Kevin Sasak, który zapisał na swoim koncie 20 punktów. Miał wsparcie Bartłomieja Lipińskiego, który dołożył 15 oczek. Więcej emocji było w starciu gdańszczan z gospodarzami, które wygrali ci pierwsi 2:1, ale jednego z setów dopiero po walce na przewagi. W tym pojedynku kluczową postacią był Mariusz Wlazły, który zanotował na koncie 18 oczek. 15 punktów ponownie dołożył Lipiński, a z dobrej strony pokazał się także były zawodnik Visły Patryk Łaba, który zdobył 11 punktów. W efekcie gdańszczanie z dziesięcioma setami wygrali końcową klasyfikację.Na drugie miejsce przesunęła się Gwardia Wrocław, a wszystko przez dobre występy w niedzielę. Drużyna z Dolnego Śląska najpierw pokonała rywali z Niemiec 2:1, a następnie w takim samym stosunku ograła bydgoszczan. Mogła nawet wygrać 3:0, ale drugą odsłonę przegrała po walce na przewagi. Z kolei Krispol Września w swoim ostatnim meczu odniósł jedyną wygraną w turnieju, pokonując 2:1 Netzhoppers KW. Niewiele to jednak dało podopiecznym Mariana Kardasa, bowiem i tak uplasowali się na końcu stawki.

Wyniki niedzielnych spotkań:
Trefl Gdańsk – Krispol Września 3:0
(25:18, 25:22, 25:20)

Gwardia Wrocław – Netzhoppers KW 2:1
(25:23, 25:19, 17:25)

BKS Visła Proline Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 1:2
(28:30, 25:21, 16:25)

Krispol Września – Netzhoppers KW 2:1
(25:21, 21:25, 25:21)

Gwardia Wrocław – BKS Visła Proline Bydgoszcz 2:1
(25:19, 24:26, 25:17)

 

Klasyfikacja końcowa turnieju Enea Volleyball Bydgoszcz Cup 2021

1. Trefl Gdańsk – 10 punktów

2. Gwardia Wrocław – 7 punktów

3. BKS Visła Proline Bydgoszcz – 7 punktów

4. Netzhoppers – 4 punkty

5. Krispol Września – 2 punkty

źródło: opr. własne, trojmiasto.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę