Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Przetasowania w składach drużyn I ligi kobiet

Przetasowania w składach drużyn I ligi kobiet

fot. Micha≥ł Szymański

I ligowe drużyny zaplecza TAURON Ligi coraz częściej informują o zmianach jakie nastąpiły w ich szeregach. O kolejnym rozstaniu poinformował beniaminek z Warszawy oraz Nike Węgrów, Do przedłużenia umów doszło w Solnej Wieliczka.

Liczne zmiany u beniaminka

Do prawdziwego wietrzenia szatni dojdzie w ekipie beniaminka ze stolicy. Działacze KSG zdecydowali się na radykalne zmiany. Do tej pory drużynę KSG opuściło osiem zawodniczek. Kolejnymi są Małgorzata Tołkaczewska oraz Łucja Gawin. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji drużynę ze stołecznego miasta mają wzmocnić: Katarzyna Saj, Martyna Zięba z SAN-Pajdy Jarosław. Z Pałacu Bydgoszcz mają przyjść: Magdalena Saad oraz Martyna Gorzkiewicz. Z kolei z Energetyka Poznań szeregi mazowieckiego klubu ma wzmocnić Zofia Sobanty.

Pierwsze ruchy w Nike

Z innej ekipy z Mazowsza Nike Węgrów odeszły trzy siatkarki. Monika Głodzińska po roku gry opuściła szeregi Nike. Atakująca wystąpiła w 28 meczach w których rozegrała 95 setów. Zdobyła 196 punktów. Zanotowała 15 asów serwisowych oraz 22 punkty zdobyła w bloku. Kolejną zawodniczką, która nie zagra w węgrowskim klubie będzie Katarina Pylypenko. Przyjmująca ta nie miała zbyt wielu okazji zagrać w pierwszym składzie Nike. Libero Paulina Wiśniewska także nie będzie reprezentowała barw Nike w przyszłym sezonie. Siatkarka wystąpiła w 25 meczach w
których rozegrała 84 sety.

PrzedłużeniA w Solnej

Do kolejnych przedłużeń kontraktów doszło w drużynie z Małopolski – Solnej Wieliczka. Na dalszą grę w solnym mieście zdecydowała się Zuzanna Oracz. Grająca na pozycji przyjmującej wystąpiła w 25 meczach, zagrała w 75 setach. Zdobyła 169 punktów. 17 punktów zdobyła bezpośrednio z zagrywki, a 18 blokiem. Swoją grę – w  drużynie prowadzonej przez Agnieszkę Rabkę – będzie kontynuowała Karolina Feliks. Środkowa rozegrała 25 meczów (84 sety) w których zdobyła 121 punktów. 18 razy punktowała w polu zagrywki i 20 razy w bloku.  Przypomnijmy, że wieliczanki zajęły miejsce w I lidze po wycofanym zespole SAN-Pajdy Jarosław.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w I lidze kobiet

źródło: KSG Warszawa - Facebook, Nike Węgrów - facebook, Solna Wieliczka - facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved