Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Transferowe wieści z rosyjskiej Superligi

Transferowe wieści z rosyjskiej Superligi

fot. gazprom-ugra.ru

Trener Kuzabssu Kemerowo, Aleksiej Werbow potwierdził, że Ivan Zaytsev jest jednym z kandydatów do gry na pozycji atakującego w tym klubie. Maciej Muzaj musi poczekać na zgodę władz miasta Ufa, które muszą parafować jego umowę z Uralem. Biełogorie Biełgorod podpisał kontrakt z Dmitrijem Iljinychem i ma już w skłądzie na przyszły sezon trzech przyjmujących. Czwartym ma być Artur Szalpuk.

Aleksiej Werbow, który w przyszłym sezonie będzie pierwszym trenerem Kuzbassu Kemerowo, potwierdził zainteresowanie klubu Ivanem Zaytsevem. Dotychczasowy atakujący Kuzbassu, Wiktor Poletajew, przenosi się do Zenitu Sankt Petersburg.– Szukamy teraz kandydatów na pozycję atakującego, jedną z opcji jest właśnie Zaytsev – przyznał w rozmowie z agencją TASS Werbow. – Jest pięciu najlepszych na świecie atakujących, jeśli uda nam się pozyskać jednego z nich, to świetnie. Jednocześnie uważam, że Poletajew należy do tej piątki – dodał.

31-letni Ivan Zaytsev, ostatnio gracz włoskiego Leo Shoes Modena, grał już w lidze rosyjskiej w latach 2014-2016, reprezentując barwy Dinamo Moskwa. Werbow przed sezonem na stanowisku pierwszego trenera Kuzbassu zastąpił Rumuna Gherghe Cretu.

Ważą się losy kontraktu Macieja Muzaja w Uralu Ufa. Menadżer gracza Andrzej Grzyb przyznał niedawno, że zawodnik w 99% dołączy do klubu, potrzebna jest tylko zgoda władz miasta, które finansuje kontakty siatkarzy. Pozostały jeden procent Grzyb zostawia na… negocjacje z Kuzbassem. Menadżer przewiduje, że sprawa kontraktu Muzaja powinna rozstrzygnąć się w połowie maja.

W zespole Uralu, który w minionym sezonie zajął 12. miejsce w rosyjskiej Superlidze, zagra również kanadyjski przyjmujący John Gordon Perrin. 31-letni zawodnik, który ma za sobą występy m.in. w Resovii, ostatni sezon spędził w Brazylii w barwach Sady Cruzeiro.

Rosyjski portal bel.ru ogłosił, że Dmitrij Iljinych został zawodnikiem Biełogorie Biełgorod. 33-letni przyjmujący, który ma ponad 2 metry wzrostu, ostatni sezon spędził w PAOK-u Saloniki, skąd w lutym przeniósł się do Uralu Ufa. W Uralu zagrał jedynie w trzech meczach przed zakończeniem rozgrywek z powodu pandemii.

Na pozycji przyjmującego w Biełogorie zagrają również Anton Semyszew i Pawel Tietiuchin. Czwarte miejsce według rosyjskich mediów najprawdopodobniej zajmie Artur Szalpuk ze Skry Bełchatów.

źródło: bel.ru, inf. własna, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę