Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Transferowe wieści z rosyjskiej Superligi

Transferowe wieści z rosyjskiej Superligi

fot. gazprom-ugra.ru

Trener Kuzabssu Kemerowo, Aleksiej Werbow potwierdził, że Ivan Zaytsev jest jednym z kandydatów do gry na pozycji atakującego w tym klubie. Maciej Muzaj musi poczekać na zgodę władz miasta Ufa, które muszą parafować jego umowę z Uralem. Biełogorie Biełgorod podpisał kontrakt z Dmitrijem Iljinychem i ma już w skłądzie na przyszły sezon trzech przyjmujących. Czwartym ma być Artur Szalpuk.

Aleksiej Werbow, który w przyszłym sezonie będzie pierwszym trenerem Kuzbassu Kemerowo, potwierdził zainteresowanie klubu Ivanem Zaytsevem. Dotychczasowy atakujący Kuzbassu, Wiktor Poletajew, przenosi się do Zenitu Sankt Petersburg.– Szukamy teraz kandydatów na pozycję atakującego, jedną z opcji jest właśnie Zaytsev – przyznał w rozmowie z agencją TASS Werbow. – Jest pięciu najlepszych na świecie atakujących, jeśli uda nam się pozyskać jednego z nich, to świetnie. Jednocześnie uważam, że Poletajew należy do tej piątki – dodał.

31-letni Ivan Zaytsev, ostatnio gracz włoskiego Leo Shoes Modena, grał już w lidze rosyjskiej w latach 2014-2016, reprezentując barwy Dinamo Moskwa. Werbow przed sezonem na stanowisku pierwszego trenera Kuzbassu zastąpił Rumuna Gherghe Cretu.

Ważą się losy kontraktu Macieja Muzaja w Uralu Ufa. Menadżer gracza Andrzej Grzyb przyznał niedawno, że zawodnik w 99% dołączy do klubu, potrzebna jest tylko zgoda władz miasta, które finansuje kontakty siatkarzy. Pozostały jeden procent Grzyb zostawia na… negocjacje z Kuzbassem. Menadżer przewiduje, że sprawa kontraktu Muzaja powinna rozstrzygnąć się w połowie maja.

W zespole Uralu, który w minionym sezonie zajął 12. miejsce w rosyjskiej Superlidze, zagra również kanadyjski przyjmujący John Gordon Perrin. 31-letni zawodnik, który ma za sobą występy m.in. w Resovii, ostatni sezon spędził w Brazylii w barwach Sady Cruzeiro.

Rosyjski portal bel.ru ogłosił, że Dmitrij Iljinych został zawodnikiem Biełogorie Biełgorod. 33-letni przyjmujący, który ma ponad 2 metry wzrostu, ostatni sezon spędził w PAOK-u Saloniki, skąd w lutym przeniósł się do Uralu Ufa. W Uralu zagrał jedynie w trzech meczach przed zakończeniem rozgrywek z powodu pandemii.

Na pozycji przyjmującego w Biełogorie zagrają również Anton Semyszew i Pawel Tietiuchin. Czwarte miejsce według rosyjskich mediów najprawdopodobniej zajmie Artur Szalpuk ze Skry Bełchatów.

źródło: bel.ru, inf. własna, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved