Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Torey Defalco: Wszystko zależy od nas

Torey Defalco: Wszystko zależy od nas

fot. FIVB

– Trener Weber wprowadził diametralnie zróżnicowany system treningowy, który bardzo mi odpowiada. Cieszę się z możliwość nauki nowych siatkarskich perspektyw czy elementów taktyki, które zawiera. – powiedział o początkach współpracy z nowym trenerem Torey Defalco, przyjmujący AZS-u Olsztyn.

Drużynie Indykpolu AZS Olsztyn nie udało się wygrać dwóch pierwszych spotkań w 2022 roku. Porównując jednak sobotnie starcie z PGE Skrą Bełchatów i wcześniejszy mecz z Asseco Resovią Rzeszów, to z tymi pierwszymi zagraliście o wiele lepszą siatkówkę. Jakie aspekty gry zostały poprawione względem tych dwóch spotkań?Torey Defalco: – Zdecydowanie poprawiliśmy zagrywkę. W sobotę nie popełnialiśmy już tyle błędów, ile w starciu z Resovią. Niestety, całościowo nasza gra nie była na tyle dobra przeciwko ekipie z Bełchatowa, ponieważ w najważniejszych momentach zawodziła nas psychika.

Drugi set przeciwko PGE Skrze był wygrany przez was w bardzo dobrym stylu. Pozostałe trzy były pełne siatkarskiej walki, w których byliście blisko zwycięstwa. Które elementy przeważyły o tym, że to bełchatowianie cieszyli się z wygranych setów oraz finalnie – z trzech punktów w całym meczu?

– Po meczu spojrzeliśmy w statystyki i doszliśmy do wniosku, że nie prezentowaliśmy się dobrze po 20. punkcie w secie. To był moment, w którym popełnialiśmy najwięcej błędów i jak wspomniałem na początku, słabo wytrzymywaliśmy to psychicznie. Wiedzieliśmy, że Skra będzie grać na najwyższym poziomie przez cały mecz, ale w końcówkach nasza gra nie układała się. Bardzo dobrze radziliśmy sobie natomiast na początku oraz w środkowej części seta, ale w tym najważniejszym momencie partii nasza gra nie prezentowała się najlepiej.

W tych dwóch pierwszych meczach 2022 roku poprowadził was nowy szkoleniowiec Javier Weber. Jak na ten moment oceniasz pracę z legendą argentyńskiej siatkówki?

– Trener Weber wprowadził diametralnie zróżnicowany system treningowy, który bardzo mi odpowiada. Cieszę się z możliwość nauki nowych siatkarskich perspektyw czy elementów taktyki, które zawiera.

Czy masz wewnątrz siebie uczucie, które sprawia, że pod wodzą trenera Webera wasza forma, pomimo tych dwóch porażek zaczyna iść nieco w górę?

– Z pewnością tak. Wszystko jednak zależy od mentalności całej drużyny, jej umiejętności, żeby „urosnąć”. Najważniejsza jest współpraca, aby zaakceptować ten system oraz przystosować się do niego, podejmując własne, świadome decyzje. Nie jest może nowy czy lepszy, jest po prostu inny. Wszystko zależy od nas, od zawodników, aby się do niego przyzwyczaić.

Waszym następnym rywalem będzie Ślepsk Malow Suwałki. Ta drużyna nie ma za sobą na razie udanego sezonu, zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Ekipa z Suwałk przez 3 sezony występów w Pluslidze potrafiła pokazać, że jest niewygodnym przeciwnikiem. W pierwszym meczu rundy zasadniczej pokonaliście drużynę Andrzeja Kowala 3:0, ale po bardzo zaciętym boju. Czy możemy spodziewać się tego samego w sobotę, 15 stycznia?

– Jedyne co najbardziej wiem o drużynie Ślepska Malow Suwałki jest to, że grają bardzo siłowo oraz jak wspomniałeś na przestrzeni sezonów potrafili sprawiać niespodzianki, prezentując się dobrze. Tego właśnie spodziewam się po sobotnim starciu. Mówiąc szczerze nie mogę przewidzieć rezultatu, ale wiem, że w sobotę czeka nas bardzo dobra siatkówka.

Dla ciebie sobotni mecz będzie też wyjątkowy, ponieważ barw Ślepska broni twój bardzo dobry przyjaciel z czasów ligi uniwersyteckiej Joshua Tuaniga. W 2018 i 2019 roku zdobyłeś tytuł mistrza NCAA (grali w barwach drużyny Long Beach State – przyp. red.) …

– Tak, to zawsze miły akcent zagrać przeciwko przyjacielowi, z którym znam się od kilku lat. Jestem bardzo podekscytowany możliwością zmierzenia się z nim na boisku w sportowej rywalizacji.

Rozmawiał Janusz Siennicki

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę