Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tonno Callipo Vibo Valentia wycofuje się z SuperLigi

Tonno Callipo Vibo Valentia wycofuje się z SuperLigi

fot. legavolley.it

Klub Tonno Callipo Vibo Valentia wywalczył w sezonie 2022/2203 awans do włoskiej SuperLigi, jednak podjął decyzję o  wycofaniu się z ekstraklasowych rozgrywek i pozostaniu w Serie A2. Prezes klubu Filippo Callipo wydał oświadczenie, w którym wyraził ubolewanie i podał przyczyny tego nieoczekiwanego posunięcia.

Drużyna Tonno Callipo Vibo Valentia zakończyła miniony sezon na pierwszym miejscu Serie A2 i tym samym wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech, czyli SuperLigi. Mimo tak ogromnego sukcesu władze klubu zadecydowały o wycofaniu się z ekstraklasowych rozgrywek. Prezes klubu Filippo Callipo wydał w tej sprawie oświdcznie, w którym wyraził ubolewanie i podał w nim przyczyny tego nieoczekiwanego posunięcia.Pomimo znacznych poświęceń i inwestycji, które podjęliśmy, aby zarządzać zespołem, unowocześnić infrastrukturę i konkurować na najwyższym poziomie, z ciężkim sercem jesteśmy zmuszeni odciąć się od projektu, w który zawsze mocno wierzyliśmy – powiedział w oficjalnym oświadczeniu prezydent Filippo Callipo.

Oświadczenie zakończyło się podziękowaniem dla wszystkich, którzy na przestrzeni lat przyczynili się do sukcesu klubu. Sportowcy, trenerzy, dyrektorzy, kibice i sponsorzy zostali uznani za kluczowych członków „rodziny Callipo”, którzy odegrali integralną rolę w podróży Tonno Callipo Vibo Valentia. Kierownictwo klubu wyraziło wdzięczność za otrzymane wsparcie i wyraziło wiarę w przezwyciężenie obecnych trudności.

Klub Tonno Callipo Vibo Valentia to symbol włoskiej siatkówki, którzy od 30 lat godnie reprezentuje region Kalabrii. W ciągu swojej historii drużyna spędziła 22 lata w najwyższej lidze męskiej. Pomimo rozczarowania związanego z wycofaniem się, zespół postanawia skupić się na pielęgnowaniu młodych talentów, promowaniu wartości sportowej rywalizacji oraz kontynuacji trwającego projektu.

źródło: worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę