Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Sińczak o siatkówce 4×4 na piasku

Tomasz Sińczak o siatkówce 4×4 na piasku

– Na pewno jest to siatkówka widowiskowa – tak o rywalizacji na plaży czterech na czterech mówi Tomasz Sińczak, trener w SMS PZPS w Spale i kadry juniorów. – Widowiskowość tych zawodów podnoszą jeszcze przeciągnięte akcje, które są dłuższe niż w plażowce klasycznej – dodaje trener, który prowadził reprezentację Polski w rozegranych w Katarze I Igrzyskach Sportów Plażowych.

W październiku 2019 roku Tomasz Sińczak prowadził reprezentację Polski w rozegranych w Katarze I Igrzyskach Sportów Plażowych. W meczu o brązowy medal biało-czerwoni przegrali z Indonezją 1:2 (13:21, 21:19, 11:15). W finale turnieju mężczyzn USA wygrały z Katarem 2:0 (21:18, 26:24).– W igrzyskach w Katarze każdy zespół miał inną taktykę – mówi Tomasz Sińczak. – Na początku gra Amerykanów była uproszczona. Atakowali tylko skrzydłami. W trakcie turnieju swoje ofensywne poczynania wzbogacali, mieli więcej ciekawych rozwiązań.

Debiutanckie rozgrywki PreZero Grand Prix odbędą się w trzech wyjątkowych miejscach. Siatkarki i siatkarze najpierw zawitają do Krakowa (24-26 lipca, kompleks sportowy KS Wanda Kraków, ul. Bulwarowa 39), a tydzień później będą rywalizować w stolicy (31 lipca-2 sierpnia, Monta Beach Volley Club). Wielki finał rozgrywany będzie w Gdańsku (7-9 sierpnia, LOTOS Stadion Letni Gdańsk). – W siatkówce plażowej z udziałem czterech zawodników jest mnogość rozwiązań w ataku. Akcje są bardzo szybkie i to wszystko jest miłe dla oka – podkreśla Tomasz Sińczak.

Rozgrywki PreZero Grand Prix potrwają przez trzy kolejne weekendy. Szesnaście drużyn z PlusLigi oraz TAURON 1. Ligi podzielono na 4 grupy. Każda z ekip zagra w jednym turnieju kwalifikacyjnym (czyli w praktyce zajmie to tylko dzień gry), po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrają w turnieju finałowym (7-9 sierpnia). PreZero Grand Prix będzie rozgrywane na piachu, na boisku drużyna będzie liczyła 4 osoby (skład od 4 do 8). Zasady gry będą identyczne jak w siatkówce halowej (z tym, że każda z 4 osób może atakować), halowe wymiary będzie miało także boisko. Z kolei w turnieju kobiecym wystartuje łącznie 8 drużyn. – Widowiskowość tych zawodów podnoszą jeszcze przeciągnięte akcje, które są dłuższe niż w plażowce klasycznej – dodaje Tomasz Sińczak.

I Igrzyska Sportów Plażowych Katar 2019 rozegrane zostały od 12 do 16 października. Reprezentacja Polski liczyła 33 osoby w tym 22 zawodniczek i zawodników, którzy reprezentowały nasz kraj w żeglarstwie (kite foil), siatkówce plażowej (mężczyźni), piłce ręcznej plażowej (kobiety), triathlonie (aquatlon) oraz w pływaniu na otwartym akwenie.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, siatkówka plażowa, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved