Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Piotrowski: W play-off nikt nie będzie odpuszczał

Tomasz Piotrowski: W play-off nikt nie będzie odpuszczał

fot. Klaudia Piwowarczyk

W rywalizacji między bydgoszczanami a bielszczanami to BBTS jest bliżej awansu do finału. – To jest półfinał, przed sezonem wiedzieliśmy, że trzy-cztery drużyny będą mocne. Jesteśmy w tym półfinale i będziemy walczyć do końca – zapowiedział bydgoski szkoleniowiec Marcin Ogonowski.

W pierwszym meczu półfinałowym BBTS Bielsko-Biała na wyjeździe pokonał BKS Visłę Bydgoszcz 3:1. – Gratulacje dla zespołu z Bielska. Zagrali bardzo dobrą siatkówkę, ale my na pewno nie składamy broni, jedziemy i w czwartek będziemy walczyć, żeby powrócić tutaj do Bydgoszczy – powiedział Marcin Ogonowski. – Musimy lepiej zagrać zagrywką, bo tutaj była największa różnica tych dwóch zespołów. Atak w miarę podobny, na pewno blok drużyny z Bielska był lepszy, ale mamy też potencjał w zagrywce, która w tym meczu nam po prostu nie wyszła – dodał trener BKS-u Visła Bydgoszcz.MVP niedzielnego meczu został Tomasz Piotrowski. Siatkarz zdobył 12 punktów z czego 2 zagrywką, a 10 w ataku przy 63% skuteczności. – To jest taki czas, że w play-off nikt nie będzie odpuszczał. Spodziewaliśmy się bardzo trudnego spotkania. Wynik pokazuje, że było ciężkie. Spodziewaliśmy się bardzo trudnej zagrywki, najbardziej widać to było w trzecim secie, przeciwnik zrobił różnicę właśnie zagrywką w końcówce seta. Na szczęście podbudowaliśmy się w czwartej partii i gładko wygraliśmy ten mecz – podsumował Tomasz Piotrowski. Co było kluczem do zwycięstwa bielszczan? – Myślę, że nasza dobra zagrywka. Mimo paru błędów odciągaliśmy przeciwnika od siatki, zrobiliśmy więcej asów i bardzo dobra gra w obronie i na bloku – odpowiedział przyjmujący.

W półfinale gra toczy się do dwóch zwycięstw. Kolejne spotkanie zaplanowano na 18:00 w Bielsku-Białej. – Taki jest nasz cel, żeby zakończyć to u siebie, żeby nie wracać do Bydgoszczy. Skupiamy się na najbliższym meczu na 100% – przyznał MVP pierwszego meczu półfinałowego. Drugie starcie może okazać się znacznie bardziej zacięte, bowiem bydgoszczanie mimo osłabienia brakiem Mariusza Marcyniaka nie składają broni. – Tutaj przede wszystkim głowa musi zadziałać pozytywnie a wiemy, że możemy grać dobrze nie tylko u siebie, ale też na wyjazdach tak, jak udowodniliśmy to nie raz, to jest półfinał, przed sezonem wiedzieliśmy, że trzy-cztery drużyny będą mocne. Jesteśmy w tym półfinale i będziemy walczyć do końca – zapowiedział szkoleniowiec bydgoszczan.

źródło: BBTS Bielsko-Biała - YouTube, BKS Visła Bydgoszcz - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę