Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Piotrowski: Lekko gubimy koncentrację

Tomasz Piotrowski: Lekko gubimy koncentrację

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Na pewno musimy skupić się na końcówkach setów. Ewidentnie jest to nasz mały problem, bo lekko gubimy koncentrację. Musimy nauczyć się utrzymywać przewagę i kończyć sety z korzystnym wynikiem – powiedział po wygranej z Gwardią przyjmujący BBTS-u Tomasz Piotrowski.

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała i Chemeko-System Gwardii Wrocław stoczyli zacięty pojedynek, w którym praktycznie wszystkie sety rozstrzygały się walką na przewagi. Ostatecznie górą z tej konfrontacji wyszli bielszczanie. – Spodziewaliśmy się, że Gwardia Wrocław nie będzie łatwym przeciwnikiem. Wiedzieliśmy, że wrocławianie przyjadą do nas zmotywowani, jak większość zespołów z ligi, które przyjeżdżają do Bielska-Białej, aby ugrać jak najwięcej punktów. Ale tym razem nie daliśmy rywalom szansy się rozegrać, co przełożyło się na naszą wygraną – powiedział Paweł Gryc, MVP spotkania.Gospodarze wygrywali już 2:1, a w czwartej odsłonie odskoczyli od rywali na pięć punktów, ale ambitna gra gości spowodowała, że doprowadzili oni do nerwowej końcówki. W niej jednak dało o sobie znać doświadczenie zawodników BBTS-u. – Mieliśmy znaczną przewagę, ale w jednym ustawieniu coś zablokowało się w naszej grze. Ale na szczęście przetrzymaliśmy ten okres. Trener zareagował w porę, przekazał nam pewne wskazówki. Dobra była też podwójna zmiana Radka i Jake’a, którzy fenomenalnie wspomogli nas w tym spotkaniu – podkreślił atakujący bielskiej ekipy, który zapisał na swoim koncie 29 punktów.

Gospodarze docenili klasę przeciwnika, ale nie ukrywali radości z faktu, że to im udało się odnieść zwycięstwo. – Wszyscy trzymaliśmy wysoki poziom. Przeciwnikowi także nie można nic zarzucić. Graliśmy na styku, co pokazuje wynik w każdym secie. Cieszymy się ze zwycięstwa w meczu inauguracyjnym sezon we własnej hali – stwierdził Tomasz Piotrowski, przyjmujący BBTS-u.

Odniósł się on również do przestoju gospodarzy w czwartym secie, który mógł zakończyć się doprowadzeniem do tie-breaka przez wrocławskich siatkarzy. – Na pewno musimy skupić się na końcówkach setów. Ewidentnie jest to nasz mały problem, bo lekko gubimy koncentrację. Musimy nauczyć się utrzymywać przewagę i kończyć sety z korzystnym wynikiem – dodał zawodnik zespołu z Bielska-Białej.

Praktycznie przez cały poprzedni sezon w halach brakowało kibiców. Mimo że pandemia koronawirusa jeszcze się nie skończyła, to powoli wracają oni do hal, z czego cieszą się siatkarze, bowiem zdecydowanie lepiej gra im się przy dopingu publiczności. – Przy kibicach dużo lepiej się gra niż przy sztucznej publiczności, kiedy puszczany był dźwięk z głośników. Na żywo można popatrzeć na kibiców, na ich reakcje. Jest to coś zupełnie innego. Wiemy, że gramy dla nich. Na mecz przyszło ich bardzo dużo. Na pewno dodało nam to skrzydeł – zakończył Tomasz Piotrowski.

źródło: BBTS Bielsko-Biała - YouTube, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę