Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Kryński: Chcemy prezentować skuteczną i agresywną siatkówkę

Tomasz Kryński: Chcemy prezentować skuteczną i agresywną siatkówkę

fot. https://ksnorwidczestochowa.pl/

– Pomimo przegrania inauguracyjnego seta wiedzieliśmy, że to nie koniec spotkania i po krótkiej analizie ograniczyliśmy liczbę błędów, dokładając do tego skuteczną grę w ofensywie, która pomogła nam wygrać kolejne partie – powiedział po zwycięstwie w Bydgoszczy atakujący Norwida, Tomasz Kryński.

Po wygranej z MKS-em Będzin pokonaliście inny zespół z czołówki, czyli Visłę Bydgoszcz. Chociaż początek meczu na to nie wskazywał. Potrzebowaliście pierwszego seta, aby zapoznać się z halą w Bydgoszczy i sprawdzić sobotnią formę przeciwnika?Tomasz Kryński:Pierwsza odsłona tego pojedynku była dość zacięta. Obie drużyny grały prawidłowo i wykazywały głęboką chęć zwycięstwa. Popełniliśmy kilka własnych błędów, które zdecydowanie przyczyniły się do przegrania pierwszej partii 23:25.

Co takiego stało się, że kolejne sety należały już do was? Powstrzymanie w ataku duetu Wierzbicki/Krysiak było jedną z przyczyn zwycięstwa? 

– Pomimo przegrania inauguracyjnego seta wiedzieliśmy, że to nie koniec spotkania i po krótkiej analizie ograniczyliśmy liczbę błędów, dokładając do tego skuteczną grę w ofensywie, która pomogła nam wygrać kolejne partie pojedynku. Byliśmy przygotowani na grę jaką prezentują wymienieni zawodnicy, jednak cierpliwie i konsekwentnie wykonywaliśmy swoje taktyczne założenia, które przyniosły nam zwycięstwo w tym spotkaniu.

To wasza kolejna wygrana po zmianie szkoleniowca. Potrzebowaliście takiego dodatkowego bodźca, aby coś w zespole „zatrybiło”?

– Ciężko jest wypowiadać się na ten temat. Mamy dobrą atmosferę w zespole i wykazujemy zaangażowanie na treningach. Na pewno „zatrybiła” sumienna i mądra praca od początku tego sezonu. Chcemy jak najdłużej podtrzymywać naszą dobrą, zwycięską serię.

Obecnie jesteście szóstym zespołem I ligi, ale do lidera z Kluczborka macie tylko 4 punkty straty. Początek sezonu pokazał, że nie ma faworytów, a ścisk w tabeli zapowiada spore emocje w dalszej części rozgrywek?

– Wyniki poszczególnych spotkań wyraźnie pokazują, że liga jest bardzo wymagająca i nieobliczalna. To, ile mamy punktów w ligowej tabeli, jest ważne, ale nie skupiamy się tylko na liczbach. Przede wszystkim musimy kierować koncentrację i wszelkie starania na grę naszego zespołu, czyli na to, na co mamy wpływ. Żadna ekipa nie odda meczu bez walki, a my chcemy prezentować skuteczną i agresywną siatkówkę, aby jak najdłużej podtrzymywać naszą zwycięską serię.

Przed wami starcie u siebie z BAS-em Białystok. Będziecie faworytem, ale I liga w tym sezonie pokazała już, że faworyci nie zawsze mają łatwo. Jakiej potyczki się spodziewasz?

– Nie mamy zamiaru lekceważyć zespołu z Białegostoku. Faktem jest jego niższe miejsce w tabeli, ale to nie oznacza, że zawodnicy BAS-u nie potrafią prezentować dobrej siatkówki. Spodziewam się wysoko zawieszonej poprzeczki ze strony naszego czwartkowego przeciwnika. Podchodzimy do tego meczu skoncentrowani i głodni kolejnej wygranej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę