Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Tomasz Fornal: Wszyscy, którzy dostali okazję do gry, dobrze się zaprezentowali

Tomasz Fornal: Wszyscy, którzy dostali okazję do gry, dobrze się zaprezentowali

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polacy mają za sobą drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata. Biało-czerwoni ponownie nie stracili seta, tym razem pokonując zdecydowanie niżej notowaną kadrę Meksyku, a trener Nikola Grbić dał szansę wszystkim swoim siatkarzom. – Trzeba powiedzieć jasno, że nasz przeciwnik nie był z górnej części światowego rankingu, więc cieszy to, że potrafimy wejść z kwadratu i zaprezentować się z fajnej strony, wprowadzić na boisko dobrą atmosferę i pokazać, że potrafimy dobrze grać – mówił po wygranej jeden z liderów polskiej kadry w tym meczu Tomasz Fornal. 

Meksyk to nie był dla Polaków rywal z najwyższej półki. O ile premierowa odsłona na początku była wyrównana, to wraz z jej rozwojem, rosła także gra biało-czerwonych.Jeżeli gra się z taką drużyną, to ona nie ma nic do stracenia, chce się pokazać z jak najlepszej strony. Rywale na początku kilka razy mocno uderzyli z zagrywki i to im się opłaciło, ale to my kontrolowaliśmy całe spotkanie – komentował Tomasz Fornal. Jedynie momentami walka była wyrównana, a biało-czerwoni nie mieli najmniejszych problemów z kontrolowaniem boiskowych wydarzeń. — Ten poziom sportowy Meksyku jest trochę inny, ale kiedy pojawiamy się na parkiecie, to nieważne, kto jest po drugiej stronie siatki, chcemy się dobrze zaprezentować i wykorzystać te minuty spędzone na boisku na maksa – mówił Tomasz Fornal.

Zarówno on, jak i pozostali zawodnicy spoza podstawowej szóstki dostali okazję do gry. – Nie odczuwałem jakiś dodatkowych emocji. To coś niesamowitego zagrać przed tak wspaniałą publicznością, ale nie miałem dodatkowego stresu – podkreślił przyjmujący polskiego zespołu. – Trzeba powiedzieć jasno, że nasz przeciwnik nie był z górnej części światowego rankingu, więc cieszy to, że potrafimy wejść z kwadratu i zaprezentować się z fajnej strony, wprowadzić na boisko dobrą atmosferę i pokazać, że potrafimy dobrze grać – ocenił Fornal, który z 10 oczkami na swoim koncie był najlepiej punktującym graczem w szeregach polskiej kadry.

Oprócz solidnej gry w ofensywie, Fornal dołożył także kilka widowiskowych obron. – Czasem jest tak, że ci wychodzi absolutnie wszystko, czasem kompletnie nic, zależy od dnia. W tym meczu wszyscy, którzy dostali okazję do gry, dobrze się zaprezentowali – przyznał przyjmujący, który w tym sezonie kadrowym miał już kilka imponujących spotkań. – Staram się nie pamiętać tych meczów, w których nic mi nie wychodziło. Cieszę się, że to spotkanie do nich nie należało, choć wolałbym mieć takie wejście w meczu z Amerykanami, albo z drużyną, która jest w światowym topie – podsumował Tomasz Fornal.

Polska i Stany Zjednoczone to dwie niepokonane ekipy w grupie C, we wtorek zmierzą się między sobą i będzie to najciekawszy pojedynek w tej części turnieju. – Mam nadzieję, że dobrze się przygotujemy do tego meczu z Amerykanami, że ten okres po finałach Ligi Narodów odpowiednio przepracowaliśmy i pokonamy we wtorek Stany Zjednoczone. Na pewno chcemy wygrać, w jakimś stopniu można to nazwać rewanżem za Bolonię, ale to są mistrzostwa świata i ostatni mecz, w którym jakieś potknięcie nie eliminuje nas z dalszej gry, ale wydaje mi się, że fajnie byłoby wygrać to spotkanie, bo to pozytywnie wpłynie na naszą strefę mentalną – zapowiedział Tomasz Fornal. Początek spotkania Polska – Stany Zjednoczone we wtorek o 20:30.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę