Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Fornal: W trzecim secie pojawiła się boiskowa agresja

Tomasz Fornal: W trzecim secie pojawiła się boiskowa agresja

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie bez trudy zainkasowali komplet punktów w rywalizacji z PSG Stalą Nysa. Jednym z bohaterów meczu był Tomasz Fornal, który swoją serią zagrywek w trzecim secie pozwolił swojej drużynie na odrobienie sporej straty. – Nie ukrywajmy – ten mecz w naszym wykonaniu nie był na najwyższym poziomie, ale pomimo tego fajnie, że wróciliśmy, byliśmy w stanie odwrócić losy zwłaszcza tego trzeciego seta i ostatecznie wygraliśmy za trzy punkty, bo nie ma co już ich tracić – powiedział Strefie Siatkówki przyjmujący i MVP niedzielnego spotkania, Tomasz Fornal. 

W trakcie meczu widać było, że chyba nie wszystko jest ok z twoim palcem? Tomasz Fornal: – Mam problem z tym palcem, jest to taka kontuzja, na którą nie mam wpływu, a nie chcę omijać treningów ani meczów, bo ta przerwa mogłaby potrwać i miesiąc z powodu dość błahego urazu. Staram się to tejpować, ale w tym meczu Wassim Ben Tara bardzo wysoko skakał i mocno mi te palce obijał, ale spokojnie wydaje mi się, że ten palec już powoli przyzwyczaja się do bólu. 

Skakał wysoko, ale wam od pewnego momentu udało się zneutralizować zarówno Ben Tarę, jak i Michała Gierżota. 

– Było kilka fajnych zmian. Trzeba pochwalić Janka Hadravę i Rafała Szymurę, bo wnieśli naprawdę sporo pozytywnej energii. Nie ukrywajmy – ten mecz w naszym wykonaniu nie był na najwyższym poziomie, ale pomimo tego fajnie, że wróciliśmy, byliśmy w stanie odwrócić losy zwłaszcza tego trzeciego seta i ostatecznie wygraliśmy za trzy punkty, bo nie ma co już ich tracić. 

W tobie też od pewnego momentu było więcej tej boiskowej agresji?

– Chyba przez te dwa sety trochę snuliśmy się po tym boisku, a dla mnie osobiście ta godzina 20:30 jest dla mnie najgorsza. Nienawidzę grać o tej porze, cały dzień myślisz, odpoczywasz przed spotkaniem, leżysz w łóżku i te myśli się kłębią w głowie. Najważniejsze, że w tym trzecim secie ta boiskowa agresja już była, było widać, że chcemy wygrać, że zależy nam na tym, żeby te trzy punkty zostały w Jastrzębiu-Zdroju. 

Można już chyba powiedzieć, że ten kryzys już za Jastrzębskim Węglem?

– Wydaje mi się, że ten mecz nie był zły w naszym wykonaniu. Cieszę się, że przed tymi ważnymi momentami sezonu, kiedy wchodzimy w tę najważniejszą fazę, nasza forma zwyżkuje, nie spada w dół. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę