Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Tomasz Fornal: W czwartek zacznie się granie, na które wszyscy czekali 

Tomasz Fornal: W czwartek zacznie się granie, na które wszyscy czekali 

fot. Klaudia Piwowarczyk

Pewne zwycięstwo 3:0 zanotowali na swoim koncie gracze reprezentacji Polski, pokonując w Gliwicach Tunezję. Już w czwartek biało-czerwonych czeka o wiele trudniejsze wyzwanie, w ćwierćfinale mistrzostw świata zagrają ze Stanami Zjednoczonymi. – Nasi rywale zagrali tie-breaka z Turcją, ale wydaje mi się, że zmęczenia nie będą odczuwać. Ten turniej się ciągnie i jest tyle dni przerwy, że Amerykanie na spokojnie będą w stanie się zregenerować – mówił przyjmujący polskiej kadry Tomasz Fornal. 

Polska nie miała większych problemów z pokonaniem Tunezji, zdecydowanie niżej notowanego rywala. Biało-czerwoni nie oddali przeciwnikom ani jednego seta i kontrolowali boiskowe wydarzenia.Fajnie, że wygrywamy to spotkanie. Myślę, że nikt nie wyobrażał sobie, żebyśmy odpadli na tym etapie turnieju. W czwartek zacznie się to granie, na które wszyscy czekali przez ten sezon kadrowy. Zobaczymy, jak wypadnie nam ten sprawdzian – podsumował krótko Tomasz Fornal. 

Dłużej ze swoim rywalem na tym etapie turnieju męczyli się Amerykanie, którzy dopiero w tie-breaku z Turcją byli w stanie przypieczętować awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. – Nasi rywale zagrali tie-breaka z Turcją, ale wydaje mi się, że zmęczenia nie będą odczuwać. Ten turniej się ciągnie i jest tyle dni przerwy, że Amerykanie na spokojnie będą w stanie się zregenerować. Turcja pokazała jednak fajną siatkówkę – ocenił przyjmujący polskiego zespołu.

Podopiecznych Nikoli Grbicia czeka kolejna przerwa od meczów, bowiem ze Stanami Zjednoczonymi zmierzą się dopiero w czwartek. – Koncentracja musi być utrzymana. To ostatnie takie dłuższe wolne w turnieju. Dziwnie to w sumie brzmi, że mamy tyle dni przerwy w mistrzostwach świata, ale tak w tym roku ten system wygląda. Każdy ma takie same warunki i trzeba się do nich dostosować – podsumował zwięźle Fornal, który jednocześnie przestrzegł, aby nie lekceważyć Amerykanów, którzy momentami zagrali słabiej. – Nie oceniałbym tego w ten sposób, że skoro z Turcją Amerykanie zagrali słabiej, to tak samo zagrają w czwartek. To jest bardzo doświadczona i mocna ekipa, która udowodniła swoją wartość w tegorocznej Lidze Narodów. Amerykanie już nie raz pokazali, że potrafią grać w siatkówkę i w czwartek należy się spodziewać całkiem innego meczu i całkiem innej, wyższej jakości z ich strony – zapewnił Tomasz Fornal.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę