Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Fornal: Najtrudniejszy sezon w karierze

Tomasz Fornal: Najtrudniejszy sezon w karierze

Dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla sezon zakończył się w najlepszy z możliwych sposobów. Po siedemnastu latach ekipa ze Śląska sięgnęła po mistrzostwo Polski. – Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że rozpocznie to dynastię Jastrzębskiego Węgla, która będzie panować w Polsce. Na pewno zapowiada się to obiecująco – przyznał na gorąco po ostatnim meczu z ZAKSĄ Tomasz Fornal.

Przez całą długość sezonu faworytem do złota była drużyna z Kędzierzyna-Koźla. Fantastyczna seria wygranych, świetne wyniki w europejskich pucharach, kolektyw i siła przebicia – to sprawiało, że w roli mistrzów Polski widziano właśnie kędzierzynian. W najważniejszym momencie sezonu, na ostatniej jego prostej na drodze do sukcesu stanęli im jednak jastrzębianie.Wydaje im się, że to jest największy dotychczasowy sukces siatkarski, jaki udało mi się osiągnąć. Zwłaszcza patrząc na te wszystkie rzeczy, które w międzyczasie „łapały” mnie i moją drużynę. Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że rozpocznie to dynastię Jastrzębskiego Węgla, która będzie panować w Polsce. Na pewno zapowiada się to obiecująco – stwierdził w rozmowie z Polsatem Sport Tomasz Fornal.

Rywalizacja finałowa zakończyła się od razu w dwóch spotkaniach, chociaż wielu ekspertów typowało koniec sezonu w trzecim spotkaniu. Choć w trakcie rozgrywek różnie bywało z jego dyspozycją, Tomasz Fornal był ważnym punktem swojego zespołu w starciach finałowych. W pierwszym meczu zdobył 16 punktów, w drugim dołożył 17 oczek.

Poprzedni sezon został przerwany przez pandemię, która miała miejsce w Polsce. Trochę tego żałowaliśmy, bo pod koniec sezonu czuliśmy się mocni. A w tym sezonie? Trudno mi powiedzieć. To był dla naszej drużyny i dla mnie prywatnie chyba najtrudniejszy sezon w karierze. Mam wrażenie, że czasami wyglądało to tak, iż jak przez cztery lata nie miałem żadnej kontuzji, ani problemów, to zupełnie jakby w tym roku ktoś chciał to wyrównać i co chwilę zabierał mi treningi, mecze, Puchar Polski. Bardzo się cieszę, że udało się wrócić, a mistrzostwo zostaje w Jastrzębiu-Zdroju – podsumował Fornal.

*Rozmawiała: Bożena Pieczko, cała rozmowa w serwisie Polsatu Sport

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę