Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Fornal: Mam nadzieje, że szybko złapiemy rytm

Tomasz Fornal: Mam nadzieje, że szybko złapiemy rytm

Jastrzębski Węgiel nie przerwał serii Projektu Warszawa. Podopieczni trenera Grabana wywieźli z terenu rywala trzy punkty. – W pierwszym secie chyba nie za dużo pokazaliśmy jako drużyna, z tego co pamiętam z przebiegu meczu. Szkoda tego trzeciego i czwartego seta, bo zdarzyła nam się taka minimalna seria trzech punktów straty a później warszawianie te sety dowozili do końca i nie byliśmy w stanie ich dogonić – opowiedział o spotkaniu Tomasz Fornal.

Projekt Warszawa zrewanżował się Jastrzębskiemu Węglowi za porażkę w pierwszej części sezonu. Podobnie jak w listopadowym meczu w Warszawie, również w Jastrzębiu-Zdroju mecz rozstrzygnął się w czterech setach. Tym razem po zwycięstwo sięgnęli siatkarze stołecznej ekipy, dla której było to ósme zwycięstwo ligowe z rzędu. – W pierwszym secie chyba nie za dużo pokazaliśmy jako drużyna, z tego co pamiętam z przebiegu meczu. Szkoda tego trzeciego i czwartego seta, bo zdarzyła nam się taka minimalna seria trzech punktów straty a później warszawianie te sety dowozili do końca i nie byliśmy w stanie ich dogonić – powiedział po spotkaniu Tomasz Fornal.

Jastrzębianie w minionej kolejce pauzowali, ich mecz z Asseco Resovią Rzeszów został przełożony na marzec. – Jak widać chyba nie do końca dobrze zrobiła. Na pewno nam się przydała. Mam nadzieję, że szybko wejdziemy w rytm meczowy, bo za niedługo bardzo ważne rozgrywki, zbliża się decydująca część sezonu. Mam nadzieje, że szybko złapiemy ten rytm i będziemy prezentować się na parkietach trochę lepiej niż to było w tym meczu – stwierdził przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

W kolejnej serii spotkań Jastrzębski Węgiel czeka wyjazdowy mecz z Barkomem Każany Lwów. W pierwszej części sezonu jastrzębianie wygrali z ukraińskim zespołem 3:0. – Na pewno u siebie będą jeszcze mocniejsi. Mamy okazję odkuć się za ten mecz z Projektem Warszawa w Krakowie. Mam nadzieję, że przez ten tydzień trochę ciężej popracujemy, będziemy jeszcze więcej z siebie dawać i z Krakowa przywieziemy trzy punkty. Nie wyobrażam sobie innego wyniku. Bijemy się o najwyższe cele, od początku sezonu mówimy, że naszym celem jest złoty medal i trzeba to zacząć udowadniać – zakończył Fornal.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl