Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Fornal: Liczymy na powtórkę z ubiegłego sezonu

Tomasz Fornal: Liczymy na powtórkę z ubiegłego sezonu

fot. Klaudia Piwowarczyk

– W finale nie gra się przez przypadek. Bardzo ciężko się jest w nim znaleźć, pracuje się na taki sukces przez cały sezon. Liczę na to, że w finałowe spotkania rozstrzygniemy na swoją korzyść – powiedział Tomasz Fornal.

Jastrzębski Węgiel po dwóch wygranych spotkaniach w ćwierćfinale PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów zameldował się w finale, gdzie zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Poprzednie spotkania zarówno w PlusLidze, jak i Lidze Mistrzów na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze z Kędzierzyna-Koźla.– W finale PlusLigi nie gra się przez przypadek, bardzo ciężko jest zagrać w finale. Liga jest bardzo mocna, spodziewam się pięciu ciężkich meczów. W każdej drużynie grają bardzo dobrzy i doświadczeni zawodnicy. Na to pracowaliśmy cały rok, naszym celem była gra w finale. Zrobimy wszystko aby ten pierwszy mecz wygrać, jak to wszystko się potoczy to się okaże. Mieliśmy przeczucie, że w finale zagramy z ZAKSĄ. Z perspektywy całego sezony byliśmy najlepszymi drużynami. W poprzednim sezonie również często ze sobą graliśmy, kędzierzynianie wygrali więcej meczów. Liczę na to że podobnie  jak to miało miejsce w poprzednim sezonie tak i w tym finałowe mecze rozstrzygniemy na swoją korzyść. Ten rok jest całkiem inny, finał jest do trzech zwycięstw, a nie do dwóch. Mieliśmy dłuższy odpoczynek po meczach ze Skrą, a ZAKSA musiała rozegrać o jeden mecz więcej. Ten wypoczynek miał dla nas ważne znaczenie – ocenił szanse jastrzębian Tomasz Fornal.

W podobnym tonie wypowiedział się Jurij Gladyr, dla którego, obok umiejętności siatkarskich, ważnym czynnikiem będzie duch walki oraz serce zostawione na boisku. –  W dotychczasowych meczach ZAKSA była od nas lepsza, ale finałowe mecze są osobną historią. Postaramy się zrobić wszystko, aby tytuł mistrza Polski pozostał w Jastrzębiu-Zdroju. Finały wygrywa się duchem walki, sercem, nie do końca umiejętnościami siatkarskimi. Zarówno my, jak i ZAKSA dysponujemy bardzo dobrymi zawodnikami. ZAKSA w całym sezonie gra bardzo dobrze, ma swoich szeregach młodych zawodników. Potwierdza to siłę polskiej siatkówki. My również mamy doświadczonych siatkarzy i na pewno zrobimy wszystko, że doświadczenie będzie miało duże znaczenie w finałowych meczach. Pomimo tego, że mieliśmy tydzień odpoczynku to nie ma to żadnego znaczenie, ponieważ to wszystko się zniweluje – zakończył siatkarz.

źródło: Jastrzębski Węgiel - inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę