Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Fornal: Każdy jest sfrustrowany obecną sytuacją

Tomasz Fornal: Każdy jest sfrustrowany obecną sytuacją

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jastrzębski Węgiel nie ma za sobą najlepszego okresu. W ostatnich ośmiu meczach zespół sześć razy przegrywał. Dzięki dobrym wynikom na początku sezonu 2022/2023 PlusLigi utrzymuje się jednak na trzecim miejscu w tabeli. – Gwarantuję wszystkim kibicom, że nie chcemy prezentować obecnego poziomu i ciężko trenujemy, by dojść do formy – zapewnia w TVPSPORT.PL Tomasz Fornal, przyjmujący drużyny.

Osiem meczów, sześć porażek. Jak u was jest?Tomasz Fornal: – Nie będę ukrywać, że nie jest kolorowo. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ostatnie tygodnie w naszym wykonaniu jako drużyny nie są zbyt ciekawe. Ja też jako zawodnik nie gram wyjątkowej siatkówki. Spodziewałem się jednak, że ten „dołek” nadejdzie, bo zawsze mówi się o nim w kontekście grudnia i stycznia w przypadku kadrowiczów. Mimo to nie przewidziałem, że będę miał aż tak duże problemy. (…)

Prosta diagnoza? To dołek wynikający z wcześniejszych rozgrywek reprezentacyjnych?

– Trudno powiedzieć. Nie mam aż takiego doświadczenia, by z pewnością to stwierdzić. Mam jednak nadzieję, że tak jest, i że nie jest to większy problem, który będzie się pogłębiał. Widzę po chłopakach, że każdy jest sfrustrowany obecną sytuacją. Nie jest ona dla nas komfortowa. Wiemy, jaką drużyną jesteśmy i co możemy osiągnąć. Chcemy grać lepiej. Widać to po treningach, w czasie których każdy daje sto dziesięć procent z siebie, by wrócić do optymalnego poziomu.

Co spowodowało, że tak się prezentujemy? Myślę, że na pewno wpływ miała na to niewielka liczba przerw, pojawiające się kontuzje. Nie chcę jednak tego już rozpamiętywać.

W klubie zachowany jest spokój? Jastrzębski Węgiel znany jest ze zmian trenerów w trakcie sezonu.

– Uważam, i myślę, że każdy z chłopaków się pod tym podpisze, że trener Mendez jest niesamowitym szkoleniowcem, który niejeden medal miał zawieszony na szyi. Potrafi szkolić takich zawodników, jakich ma w Jastrzębskim Węglu i to, że tak gramy, nie jest w żadnym stopniu jego winą. Nie będę szukać winnych, ale na pewno nie pociągałbym trenera do odpowiedzialności. Wydaje mi się, że każdy z chłopaków jest zadowolony z jego pracy. Treningi są fajne, intensywne. Kiedy trzeba dołożyć ciężaru i zwiększyć intensywność, to to robi, kiedy trzeba się pośmiać, to się śmieje.

*Rozmawiała Sara Kalisz, więcej w serwisie tvpsport.pl

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę