Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Tomasz Fornal: Chcemy zająć pierwsze miejsce w grupie

Tomasz Fornal: Chcemy zająć pierwsze miejsce w grupie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Chcemy ten mecz wygrać i zająć pierwsze miejsce w grupie. Liczymy na komplet zwycięstw w grupie, a potem pojedziemy do Gdańska, aby walczyć o możliwość gry w Katowicach – powiedział przed meczem z Ukraińcami przyjmujący reprezentacji Polski Tomasz Fornal.

Przed biało-czerwonymi ostatni mecz w fazie grupowej mistrzostw Europy. Zmierzą się w nim z Ukraińcami, którzy są trochę nieobliczalnym przeciwnikiem. Po wygranej z Belgami już zapewnili sobie jednak awans do 1/8 finału. – Ukraińcy mają dosyć fajnie poukładaną drużynę. W tych mistrzostwach prezentują się dobrze. Sądzę, że większość chłopaków reprezentuje barwy ukraińskich klubów, a tamtejsza liga się rozwija. Pojawiają się plotki, że jedna z ekip ma grać w PlusLidze. Jest to coraz mocniejsza liga, więc automatycznie Ukraińcy też są coraz lepszymi zawodnikami – powiedział Tomasz Fornal, przyjmujący reprezentacji Polski.Ukraińcy w swoich szeregach nie mają wielu zawodników światowego formatu, co nie znaczy, że można ich lekceważyć. Prezentują bowiem siłową siatkówkę, którą potrafią sprawić rywalom sporo problemów. – Znam dwóch zawodników. Jest to Dima Teriomienko, z którym grałem w Radomiu. Wiem, że jest to dobry zawodnik. Znany jest także Płotnicki, który grał w Perugii pod wodzą Vitala Heynena. Sądzę, że nasz trener bardzo dobrze go zna, dużo o nim wie, więc będziemy mieli drużynę z Ukrainy dobrze rozpisaną, bo jest to jej główna armata, która ciągnie jej grę. Z innych nazwisk uśmiech na twarzach może wywoływać Semeniuk. My mamy Semeniuka w Polsce, a rywale mają na Ukrainie – skomentował polski przyjmujący.

Na razie podopieczni Vitala Heynena w mistrzostwach Europy kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Jednak na pierwszym miejscu w grupie A obecnie są Serbowie. Biało-czerwoni muszą pokonać Ukraińców, aby spokojnie z pierwszego miejsca w grupie awansować do dalszej fazy turnieju. – Chcemy ten mecz wygrać i zająć pierwsze miejsce w grupie. Liczymy na komplet zwycięstw w grupie, a potem pojedziemy do Gdańska, aby walczyć o możliwość gry w Katowicach – zakończył Tomasz Fornal.

źródło: opr. własne, Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę