Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Tomasz Fornal: Brazylijczycy postawią nam wyżej poprzeczkę

Tomasz Fornal: Brazylijczycy postawią nam wyżej poprzeczkę

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Najważniejsze, że utrzymaliśmy koncentrację. Udało nam się dobrze zagrać. Wygraliśmy przekonywująco, w żadnym secie nie mieliśmy problemów. Chcieliśmy wygrać jak najszybciej, bo w piątek ciężki mecz przed nami – powiedział po wygranej z Holandią Mateusz Bieniek, środkowy reprezentacji Polski.

Za siatkarzami reprezentacji Polski kolejny „spacerek” w Lidze Narodów. W czwartek szybko rozprawili się z siatkarzami Holandii. – Najważniejsze, że utrzymaliśmy koncentrację. Udało nam się dobrze zagrać. Wygraliśmy przekonywująco, w żadnym secie nie mieliśmy problemów. Chcieliśmy wygrać jak najszybciej, bo w piątek ciężki mecz przed nami – powiedział Mateusz Bieniek, który rozegrał świetne zawody, notując na swoim koncie aż 17 punktów. – Czułem się dobrze. Cieszę się, że mogłem pomóc chłopakom, ale tak naprawdę wygrał kolektyw. Każdy z nas dołożył cegiełkę do tej wygranej – dodał środkowy polskiej kadry.Podopiecznym Vitala Heynena grało się o tyle łatwiej, że Roberto Piazza nie desygnował do gry chociażby Nimira Abdel-Aziza czy Thijsa Ter Horsta, czyli liderów rywali. – Holendrzy wyszli na mecz z nami drugim składem, zabrakło ich podstawowych zawodników, przez co zdominowaliśmy to spotkanie. Takich meczów w Lidze Narodów już trochę mieliśmy. Dobrze w niej gramy. Każdy indywidualnie chce jak najlepiej pokazać się na parkiecie i udowodnić trenerowi, że zasługuje na miejsce w składzie na igrzyska – podkreślił Tomasz Fornal.  

Wszystkie drużyny rozegrały już w Lidze Narodów po osiem spotkań. Vital Heynen ma ten komfort, że dysponuje szerokim składem. Dzięki temu może rotować zawodnikami, a praktycznie w każdym spotkaniu desygnuje do gry inne zestawienie. – Jest to ogromny komfort, bo jedna szóstka nie musi grać trzech meczów z rzędu. Wiązałoby się to z ogromnym wysiłkiem fizycznym i psychicznym. Co mecz są zmiany w składzie. Nikt nie rozgrywa nawet dwóch spotkań z rzędu. To jest nasz duży atut – zaznaczył środkowy mistrzów świata.

Przed biało-czerwonymi starcie z Brazylią, które na pewno nie będzie spacerkiem. – W każdym elemencie musimy zagrać na wysokim poziomie, aby rywalizować z Brazylijczykami. Oni mają tyle samo punktów, co my, więc przed nami mecz o pozycję lidera w Lidze Narodów. Nie potrzebna będzie w nim dodatkowa motywacja. Będziemy mogli sprawdzić się na tle mocnego przeciwnika – podkreślił Bieniek.

Siatkarze z Ameryki Południowej mają, podobnie jak Polacy, na razie jedną porażkę w Lidze Narodów. Można spodziewać się więc zaciętego pojedynku, ale mistrzowie świata liczą na kolejne zwycięstwo. – Brazylijczycy na pewno postawią nam wyżej poprzeczkę. Będziemy musieli zagrać tak jak w meczach z Rosją czy Serbią. Jeśli zagramy dobrze, to na pewno się im przeciwstawimy. Mam nadzieję, że wygramy – zakończył Tomasz Fornal.

źródło: opr. własne, Polska Siatkówka

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę