Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Tomasovia wciąż z szansami na grę w I lidze?

Tomasovia wciąż z szansami na grę w I lidze?

fot. TKS Tomasovia Tomaszów Lub.

– Obecnie nie wiemy tak naprawdę, czy budować zespół na drugą, czy pierwszą ligę. Na razie raczej przygotowujemy się na pierwszą z opcji. Na pewno jakieś roszady w zespole będą. Chcemy zniwelować nasze problemy w przyjęciu i obronie – powiedział Stanisław Kaniewski, trener Tomasovii, która wciąż ma szansę na grę na zapleczu TAURON Ligi.

W turnieju finałowym II ligi kobiet siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski zajęły trzecie miejsce. Na osiągnięcie lepszego wyniku nie pozwoliły im porażki z zespołami z Białegostoku i Warszawy. – Muszę przyznać, że gdybyśmy zagrali optymalnie, to ten pierwszy mecz z Białymstokiem był do wygrania. Niestety, nerwy jednak zrobiły swoje. Dziewczyny za bardzo chciały i popełniliśmy mnóstwo prostych błędów. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o przyjęcie zagrywki i obronę. A rywalki wyskoczyły od pierwszej minuty nabuzowane i wygrały 3:0. Szkoda, bo naprawdę stać nas na więcej. Drugie spotkanie z AZS AWF Warszawa to już świetna postawa przeciwniczek, które po prostu były poza naszym zasięgiem. Zagrały doskonałe zawody, a my nie mieliśmy za wiele do powiedzenia – wyjaśnił Stanisław Kaniewski, trener zespołu z Tomaszowa Lubelskiego.Dopiero na koniec turnieju Tomasovia pokonała Sokoła Mogilno, co pozwoliło jej zakończyć zmagania na trzecim miejscu. – To był już dla nas tak naprawdę mecz o honor. Od razu było widać, że dziewczyny zagrały już bardziej na luzie. Stresu było zdecydowanie mniej, a i rywalki jednak ciut mniej wymagające. Cieszymy się, że udało się zakończyć turniej pozytywnym akcentem. Trzecie miejsce to dobry wynik. Gdyby ktoś powiedział mi w sierpniu, że zajdziemy tak daleko, to bym nie uwierzył. Wtedy bralibyśmy ten wynik w ciemno – dodał szkoleniowiec drugoligowca.

Może się jednak okazać, że wygrana z Sokołem będzie miała istotne znaczenie dla Tomasovii w kontekście gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Jeśli do I ligi nie zgłosi się borykający się z kłopotami finansowymi PTPS Piła, to jego miejsce może zająć właśnie drużyna z Tomaszowa Lubelskiego. – Jest szansa, że ten trzeci zespół będzie miał jeszcze okazję awansować do I ligi. Od dawna mówi się o problemach finansowych klubu z Piły, który miałby się wycofać z rozgrywek. A wtedy właśnie Tomasovia jako trzecia ekipa turnieju finałowego byłaby pierwsza w kolejce, żeby go zastąpić – zaznaczył Kaniewski.

Na razie w Tomaszowie Lubelskim czekają na dalszy rozwój sytuacji, co utrudnia tworzenie składu na nowy sezon. – Obecnie nie wiemy tak naprawdę, czy budować zespół na drugą, czy pierwszą ligę. Na razie raczej przygotowujemy się na pierwszą z opcji. Na pewno jakieś roszady w zespole będą. Chcemy przede wszystkim zniwelować nasze problemy w przyjęciu i obronie. Zobaczymy jednak, na co pozwoli nam budżet. Koronawirus zrobił swoje i na pewno będziemy musieli rozejrzeć się za dodatkowymi sponsorami. Ponieśliśmy spore koszty związane z turniejami, a liga też była długa – zakończył Stanisław Kaniewski.

źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę