Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tobias Krick klubowym kolegą Tillie

Tobias Krick klubowym kolegą Tillie

fot. Katarzyna Antczak

We Włoszech życie po epidemii koronawirusa wraca powoli do normy. Kolejne kluby zdradzają kibicom swoje plany transferowe na nadchodzący sezon. Następną kartę odkryła Top Volley Cisterna i wiemy już, że utalentowany środkowy – Tobias Krick, w przyszłym sezonie będzie częścią drużyny prowadzonej przez Lorenzo Tubertiniego.

Nazwa Top Volley Cisterna może być nieco myląca dla kibiców. Mowa o klubie, który jeszcze niedawno grał jako Top Volley Latina. Jednak problemy z modernizacją hali (liga wymaga od klubów, by grały w halach mieszczących minimum 3 tysiące widzów) i wymagania sponsorskie sprawiły, że klub w trakcie minionych rozgrywek przeniósł się  z Latiny do miasta Cisterna di Latina i tam już zostanie dalej grając pod nazwą Top Volley Cisterna. Jak Strefa Siatkówki informowała już wcześniej, koszulkę Top Volley w nadchodzącym sezonie założy również dobrze znany polskim kibicom Kevin Tillie (więcej tutaj).Tobias Krick ze znakomitej strony pokazał się polskim kibicom zwłaszcza w trakcie rozgrywanych w Krakowie finałów mistrzostw Europy 2017. Przygoda z ligą włoską będzie dla środkowego pierwszym zagranicznym wyjazdem, bowiem wcześniej reprezentował tylko barwy United Volleys Rhein-Main. – Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł grać dla jednego z najważniejszych włoskich klubów z najciekawszą historią. Od dawna marzyłem, żeby zagrać we Włoszech i nareszcie to stało się rzeczywistością – powiedział Krick. – Pierwszy rok będę grał poza moim krajem i jestem bardzo zadowolony, oraz zmotywowany. Mam nadzieję, że szybko podszkolę mój włoski, a to pomoże mi płynnie porozumiewać ze wszystkimi w klubie – dodał.

Krick będzie czwartą nową twarzą w reprezentującej region Lacjum drużynie. Oprócz niego nowi siatkarze Top Volley to Kevin Tillie, oraz Giulio Sabbi i Oreste Cavuto. Zarząd klubu zdecydował także o przedłużeniu umów z libero Domenico Cavaccinim oraz kanadyjskim środkowym o polskich korzeniach Arthurem Szwarcem. Z pozyskania nowego zawodnika bardzo zadowolony jest także trener. – Mówimy o siatkarzu, który już sporo osiągnął na arenie międzynarodowej i który zdecydowanie będzie mógł dalej rozwijać się w SuperLidze, która swoim poziomem tak jakby wymusza szybki postęp sportowy. Tobias to świetny środkowy przede wszystkim świetny w bloku, jest bardzo wysoki i duże pole do rozwoju. Mówimy o siatkarzu ze świetną bazą techniczną i fizyczną do pracy – skomentował Lorenzo Tubertini.

źródło: opr. własne, top-volley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę