Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > To już pewne! ZAKSA poza play-off PlusLigi

To już pewne! ZAKSA poza play-off PlusLigi

Do ostatniej chwili Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle walczyła o możliwość gry w fazie play-off. W ostatnim meczu mierzyła się jednak z mistrzami Polski i choć wygrała seta, to po trzeciej odsłonie wszystko było już jasne. Wygrali ją rywale, a więc już inne mecze nie miały wpływu na sytuację ZAKSY. Ta nie zagra w ósemce tego sezonu PlusLigi na pewno!

Wszystko jasne

Przed meczem z Jastrzębskim Węglem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle miała na koncie trzynaście wygranych. To jak się okazuje jest za mało, by awansować do fazy play-off.

Przed ostatnią kolejką ZAKSA  miała lepszy bilans wygranych i porażek niż ekipa z Warmii i Mazur. To  na jej porażkę i porażkę Skry w niedzielę liczyli kędzierzynianie. Ratio Skry wynosi 14-15, a ZAKSY 13-16, przy 12-17 AZS-u Olsztyn.

Starali się

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla w swoim ostatnim meczu rundy zasadniczej Jastrzębiu-Zdroju walczyli do ostatniej piłki w trzecim secie. Spisywali się bardzo dobrze. W bloku szalał Bartosz Bednorz, ale wystarczyło to jedynie na wygraną w drugiej odsłonie.

W pewnym momencie trzeciego seta Jastrzębski Węgiel odjechał z wynikiem i odebrał marzenia ZAKSY o play-off. Mimo że mecz nie dobiegł do ostatniego gwizdka, kędzierzynianie grali, by tylko go dograć.

Koniec pasma sukcesów

Przez ostatnie siedem sezonów ZAKSA grała w finałach mistrzostw Polski. Zmieniali się tylko rywale. Poza nimi była ostatni raz w sezonie 2014/2015, kiedy to zajęła szóstą lokatę. Odkąd kędzierzynianie po  sezonie 1994/1995 awansowali do najwyższej klasy rozgrywkowej nigdy nie byli poza ósemką. W rozgrywkach 2005/2006 zajęli najgorsze – właśnie ósme miejsce.

Przy tym nie można zapomnieć o potrójnym triumfie w ostatnich latach Ligi Mistrzów.