Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Zwycięska passa MKS-u przerwana, trzy punkty dla Legionovii

TL: Zwycięska passa MKS-u przerwana, trzy punkty dla Legionovii

Zacięte starcie stoczyły ze sobą zespoły IŁ Capital Legionovii Legionowo oraz Energi MKS-u Kalisz. Od początku do końca między ekipami toczyła się wyrównana walka, jednak w końcówkach lepsze okazywały się legionowianki, których najmocniejszą bronią był blok. Siatkarki z Kalisza stać było jedynie na wygranie drugiego seta, nie były natomiast w stanie doprowadzić do tie-breaka przez proste błędy własne.

W mecz lepiej weszły gospodynie, które po skutecznym bloku Alicji Grabki na Ewelinie Żurowskiej prowadziły 5:2. Przyjezdne szybko wyrównały, Izabela Lemańczyk nie poradziła sobie w przyjęciu, a przechodzącą wykorzystała Aleksandra Cygan (6:6). Gyselle Silva Franco zaserwowała asa w strefę konfliktu (11:9). Po idealnym przyjęciu Sylwia Kucharska posłała piłkę na środek do Aleksandry Cygan, a ta jej nie zawiodła (14:13). Olivia Różański skończyła na lewym skrzydle (16:14). Atak Aleksandry Dudek z piłki sytuacyjnej zatrzymał podwójny blok miejscowych (18:16). Karolina Drużkowska przebiła się przez ręce rywalek (20:20). Czujnie na siatce zachowała się Aleksandra Gryka (23:21). Premierowy set padł łupem po długiej wymianie i wideoweryfikacji dla trenera Alessandro Chiappiniego (25:22).

Drugą odsłonę rozpoczęła walka punkt za punkt (4:4). Alicja Grabka wygrała piłkę przechodzącą na siatce (7:5). Gyselle Silva Franco obiła ręce Eweliny Żurowskiej (9:8). Po Olivii Różański Sonia Stefanik psuje kolejną zagrywkę (11:12). Aleksandra Cygan udanie zaatakowała z krótkiej (12:15). Piłka zaskoczyła Emilię Muchę, bowiem spadała blisko linii (14:15). Alicja Grabka schowała ręce Ewelinie Żurowskiej, ale ta zaatakowała daleko w linię końcową boiska, Yaprak Erkek nie zdołała utrzymać piłki w grze (16:18). Zadaniowo na zagrywkę weszła Daria Szczyrba, ale rywalki perfekcyjnie przyjęły piłkę, a całą akcję udanie skończyła Justyna Łukasik (18:21). Emilia Mucha zaatakowała mądrze obok bloku po prostej z wysokiej piłki (19:23). Kaliszanki nie oddały inicjatywy do końca i wyrównały wynik meczu (20:25).

Napędzane zwycięstwem w poprzedniej odsłonie przyjezdne zaczęły od prowadzenia (1:3).  Gospodynie wyrównały skutecznym blokiem Olivii Różański (5:5). Yaprak Erkek zaryzykowała i po rękach wybiła w daleki aut (7:6). Sylwia Kucharska wystawiła na pojedynczy blok do Emilii Muchy, która z mocą obiła ręce Yaprak Erkek (9:10). Aleksandra Gryka popisała się z szerokiej piłki (13:11). Legionovia odskoczyła kaliszankom na trzy oczka, na reakcję trenera nie trzeba było długo czekać. Adam Czekaj poprosił o przerwę dla swojego zespołu (14:11). Oriana Miechowicz podjęła ryzyko i to się opłaciło (17:14).  Gyselle Silva Franco nie przebiła się z prawego skrzydła, rywalki udanie zamknęły jej przekątną (19:18). Natalia Gajewska czujnie zablokowała Sonię Stefanik (22:21). Legionovia nie oddała przewagi do końca mimo pościgu przeciwniczek (25:22).

Trzecia partia zaczęła się po myśli Legionovii (3:1). Alicja Grabka popisała się asem serwisowym po tym, jak piłka zahaczyła o taśmę i zaskoczyła Ewelinę Żurowską (5:1). Sylwia Kucharska odczytała intencje Yaprak Erkek i zasłoniła jej prostą (6:4). Gyselle Silva Franco efektownie zaatakowała z prawego skrzydła (9:6). Izabela Lemańczyk idealnie dograła do Alicji Grabki, która błyskawicznie rozegrała do swojej środkowej (11:6). Dwukrotnie próbowała Karolina Drużkowska przebić się na prawym skrzydle, ale nie dała sobie rady z dobrze ustawionym blokiem Olivii Różański (14:10). Problemy kaliszanek zaczęły się pogłębiać. Przyjezdne nie tylko popełniały wiele niewymuszonych błędów w polu serwisowym, lecz także nie radziły sobie na siatce (17:12). Karolina Drużkowska wykorzystała dziurę w bloku (19:17). Olivia Różański sprytnie kiwnęła za blok (23:18). Set i cały mecz spokojnie wygrały miejscowe (25:18).

MVP: Alicja Grabka

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz 3:1
(25:22, 20:25, 25:22, 25:18)

Legionovia: Różański (25), Stefanik (3), Erkek (13), Silva (18), Gryka (10), Grabka (5), Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Szczyrba (4), Dąbrowska, Szymańska
MKS: Drużkowska (15), Żurowska (14), Łukasik (6), Cygan (10), Dudek (3), Kucharska (3), Wysokińska (libero), Bałuk (libero) oraz Miechowicz (2), Kempfi, Mucha (6), Gajewska (2)