Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Złoty set zadecydował – 5. miejsce dla łodzianek

TL: Złoty set zadecydował – 5. miejsce dla łodzianek

Podrażnione porażką w pierwszym meczu o 5. miejsce siatkarki Grot Budowlanych Łódź z dobrej strony pokazały się w rewanżu na Podbeskidziu i pokonały BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0. O wyniku rywalizacji decydował więc złoty set, w którym podopieczne Błażeja Krzyształowicza poszły za ciosem i zajęły 5. miejsce w TAURON Lidze.

Spotkanie lepiej otworzyły łodzianki, które po punktowej zagrywce Zuzanny Góreckiej miały już dwupunktową przewagę. Asem serwisowym popisała się także Małgorzata Lisiak, co dodatkowo umocniło przyjezdne na prowadzeniu (4:1). Tym samym odpowiedziała jednak Weronika Szlagowska i ze strat BKS-u pozostało jedno oczko. Gospodynie nie zdołały przejąć inicjatywy i po skutecznych atakach przeciwniczek oraz ich skutecznym bloku były już w dość trudnej sytuacji (4:10). Dopiero świetne zagrywki Gabrieli Orvošovej pozwoliły bielszczankom odrobić część strat. Po atakach Moniki Fedusio to jednak drużyna z Łodzi miała o pięć oczek więcej (15:10). Co prawda gospodyniom znów udało się nieco odrobić, ale poprzedni dystans punktowy szybko przywrócił as serwisowy Veroniki Jones-Perry (18:13). Skuteczne kontry Grota Budowlanych i punktowa zagrywka Fedusio pozwoliły im jeszcze powiększyć przewagę i po chwili to one triumfowały w pierwszej odsłonie po ataku Weroniki Centki (25:16).

Drugą partię także lepiej rozpoczęły łodzianki, które po swoim skutecznym bloku miały o dwa oczka więcej (3:1). Asem serwisowym popisała się jednak Gabriela Orvošová i już był remis. Przyjezdne również pograły zagrywką i po udanej kiwce Veroniki Jones-Perry powróciły na poprzednie prowadzenie (6:4). Do tego siatkarki z Łodzi dołożyły jeszcze blok, który powiększył ich przewagę o kolejny punkt. Taki stan utrzymywał się aż do połowy seta, kiedy to świetnie w ataku spisała się Jones-Perry (16:12). Powalczyły jednak gospodynie i tym samym doprowadziły do wyrównania wyniku. Od tej pory trwała zacięta walka, którą przerwał dopiero as serwisowy Moniki Fedusio na cenne dwa oczka przewagi dla Grota Budowlanych (22:20). Był to decydujący moment dla losów tego seta, gdyż to właśnie łodzianki cieszyły się z kolejnej wygranej po ataku Zuzanny Góreckiej (25:21).

Przyjezdne kontynuowały swoją dobrą grę także w kolejnej odsłonie, w której od razu wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Asem serwisowym popisała się jednak Weronika Szlagowska i po chwili wynik wskazał na remis (4:4). Bielszczanki pograły także blokiem, dzięki czemu miały już o dwa oczka więcej. W ataku pomyliła się jednak Gabriela Orvošová i z przewagi BKS-u nic już nie pozostało (9:9). Gospodynie musiały więc ponownie pograć blokiem, żeby znów znaleźć się na dwupunktowym prowadzeniu. Łodzianki nadal jednak walczyły i dzięki swoim skutecznym atakom oraz czujnej grze na siatce to one miały cenne dwa oczka więcej w połowie tej partii (15:13). W dodatku, powiększyły tę przewagę o kolejny punkt, gdy asa serwisowego wykonała Monika Fedusio. Po jej skutecznej kiwce w końcówce drużyna z Łodzi miała już pięciopunktową przewagę (22:17) i po chwili to ona wyszła zwycięsko z tego spotkania po ataku Veroniki Jones-Perry. W Bielsku-Białej o tym, kto zajmie 5. miejsce w lidze musiał więc zadecydować złoty set.

Złotego seta dobrze otworzyły gospodynie, które po skutecznych akcjach Gabrieli Orvošovej wyszły od razu na dwupunktowe prowadzenie. Po ataku Moniki Fedusio był już jednak remis (4:4). Zaraz pomyliła się jeszcze Orvošová i siatkarki Grota Budowlanych miały już cenne dwa oczka więcej. Pograły także blokiem, dzięki czemu powiększyły przewagę o kolejne oczko (9:6). Odpowiedziały jednak tym samym bielszczanki i jeszcze wszystko wydawało się możliwe. Szczególnie, że po udanym ataku Orvošovej na kontrze wynik wskazał na remis (10:10). Od tej pory trwała zacięta walka, którą przerwał as serwisowy Veroniki Jones-Perry. Łodzianki wykorzystały więc swoją szansę i to one zwyciężyły w tej decydującej partii po swoim skutecznym bloku (15:12).

MVP:  Zuzanna Górecka

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 0:3
(16:25, 21:25, 21:25)
złoty set: 12:15

BKS: Drużkowska (8), Kossanyiova (8), Świrad (8), Orvosova (16), Szlagowska (14), Gajewska (1), Drabek (libero) oraz Kazała, Janiuk i Dąbrowska
Budowlani: Nowicka (3), Lisiak (6), Górecka (17), Centka (9), Jones-Perry (18), Fedusio (17), Stenzel (libero) oraz Lewandowska