Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > TL: Zapowiada się spory ruch transferowy na trasie polsko-włosko-tureckiej

TL: Zapowiada się spory ruch transferowy na trasie polsko-włosko-tureckiej

fot. fivb-org

Od jakiegoś czasu ruch na rynku transferowym się wzmaga. Kilka dni temu pisaliśmy, że ze Stambułu do Novary powędruje Ebrar Karakurt, co z kolei pociąga za sobą prawdopodobieństwo zmiany klubu przez Malwinę Smarzek-Godek. Jednym z naturalnych kierunków dla polskiej atakującej może być Chemik Police, z którego siatkarka wyruszyła w świat. 

Smarzek-Godek nie podbiła ligi włoskiej. Jest w niej co prawda solidną i cenioną zawodniczką, ale sezon w Novarze nie wypadł dla niej bardzo pozytywnie i włoski klub w Karakurt widzi siatkarkę, która może zbliżyć się do stabilności i osiągów zespołu z czasów, kiedy brylowała w nim Paola Egonu. Włoskie media spekulują, że już w ciągu kilku dni może nastąpić decyzja polskiej siatkarki o tym, gdzie zagra w przyszłym sezonie. Chemik może być zainteresowany atakującą, bo nie ma co ukrywać, że Jovana Brakocević-Canzian jest coraz starsza i nie można w niej upatrywać atakującej na lata. Poza tym wydaje się, że zarówno zawodniczka, jak i klub mieli nieco inne oczekiwania w stosunku do siebie. Siatkarka jest dość mocno obciążona w ataku, a po swoich zdrowotnych przejściach pewnie chciałaby już stanowić w mniejszym stopniu o sile zespołu, natomiast Chemik w obliczu plagi kontuzji musiał eksploatować 33-letnią Serbkę. Smarzek-Godek byłaby zapewne też tańszą opcją, niż serbska gwiazda, która została sprowadzona do klubu, kiedy okazało się, że Gyselle Silva spodziewa się dziecka.

Pewne jest też, że Chemik będzie potrzebował nowego szkoleniowca. Ferhat Akbas po sezonie przeniesie się do Eczacibasi VitrA Stambuł. Wciąż nie wiadomo, kto zostanie jego następcą w Policach.

Odejście Akbasa do Turcji to nie jedyny możliwy transfer z naszego kraju nad Bosfor. Oferty z tego kraju, jak również z Włoch, ma atakująca Developresu Rzeszów Kiera Van Ryk. Młoda siatkarka przychodziła do polskiej ligi z poziomu zmienniczki Malwiny Smarzek-Godek w Zanetti Bergamo i pokazała się z bardzo dobrej strony w TAURON Lidze. Nie dziwi więc fakt, że zainteresowanie jej usługami będzie po sezonie spore.

źródło: inf. własna, volleynews.it

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę