Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Zacięty mecz w Bielsku-Białej na korzyść Budowlanych Łódź

TL: Zacięty mecz w Bielsku-Białej na korzyść Budowlanych Łódź

Niezwykle zacięty i emocjonujący mecz rozegrały drużyny BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała i Grot Budowlanych Łódź. Po trzech setach prowadziły zawodniczki z Podbeskidzia 2:1, nie zdołały jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Do głosu doszły łodzianki, które wygrały dwa kolejne sety i dopisały do swojego konta ważne dwa punkty.

Pierwszy set spotkania był bardzo zacięty. Obie rozgrywające mogły prezentować ciekawą siatkówkę i dużo grać ze swoimi środkowymi. Decydującym czynnikiem okazała się praca w polu zagrywki. Monika Fedusio dołożyła kilka mocnych zagrywek, co pomogło jej zespołowi wyjść na prowadzenie (18:14), ale BKS nie zamierzał się poddawać i uratował sytuację blokiem. Odrobić strat gospodyniom nie dała Górecka, a po asie serwisowym Lisiak i zablokowanej kiwce Natalii Gajewskiej Budowlane  wygrały seta w stosunku 25:22.

Blok na Kossanyiovej dał prowadzenie łódzkiej drużynie (3:1), ale szybko druga odsłona zaczęła przypominać w swoim przebiegu pierwszą. Duże problemy w przyjęciu miała Górecka, a BKS był to w stanie wykorzystać. Świetnie z jednej nogi zaatakowała Janiuk, a chwilę później blok w kontrze obiła Kossanyiova (14:9). Budowlane ratowały się dobrą grą na siatce, ale popełniały zbyt dużo błędów. Gra bielszczanek była poparta świetną grą trio skrzydłowych – Kossanyiova, Kazała, Orvosova , zawodniczki te miały znaczy wpływ na wygraną gospodyń. Seta  skutecznym atakiem w kontrze przypieczętowała Karolina Drużkowska (25:19).

Dobrą serią w polu zagrywki seta otworzyła Julia Nowicka (4:0). Problemy w ataku miała jednak Fedusio. Przewaga po dwóch blokach na przyjmującej stopniała, a atak Orvosovej doprowadził do remisu (9:9). Serią zagrywek popisała się Natalia Gajewska, którą zakończyła dopiero Fedusio (12:9). Gospodynie kontrolowały przebieg sytuacji na boisku, a serię w polu zagrywki dołożyła Dagmara Dąbrowska (22:17).  Okazję do debiutu w barwach nowej drużyny dostała Weronika Centka, a po długiej zaciętej końcówce to siatkarki BKS-u mogły cieszyć się z wygranej. Kropkę nad i postawiła Aleksandra Kazała (27:25).

Łódzki sztab zdecydował się dokonać roszad w składzie. Od początku partii w miejscu Moniki Fedusio pojawiła się Paulina Damaske, a Annę Lewandowską zastąpiła Weronika Centka. Po mocnym początku wśród łódzkiego zespołu zaczęły pojawiać się kolejne błędy. Rytmu w ataku nie mogła znaleźć Damaske (5:6). Ponownie kluczem okazała się gra w polu zagrywki. Sygnał do walki dała swojemu zespołowi Małgorzata Lisiak. Na boisko musiała powrócić Fedusio i to jej atak doprowadził do piątego seta (25:19).

Na początku tie-breaka bardzo widoczna w ataku była Magdalena Janiuk. Oba zespoły toczyły bardzo wyrównaną walkę. Zablokowana kiwka Gajewskiej dała Budowlanym prowadzenie (8:7), ale znowu bardzo dobrą zmianę dała w polu zagrywki Dagmara Dąbrowska. Idealnie sytuację na siatce wyczuły siatkarki z Łodzi i zablokowały Kossanyiovą (11:10) to po wyblokowanym  ataku Czeszki kontrę skończyła Jones-Perry, a łódzki zespół pod koniec piątego seta świetnie pracował na siatce. Seta i mecz zakończyła amerykańska skrzydłowa (15:13).

MVP: Veronica Jones-Perry

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 2:3
(22:25, 25:19, 27:25, 19:25, 13:15)

BKS: Kazała (16), Janiuk (14), Kossanyiova (10), Świrad (13), Orvosova (22), Gajewska (4), Drabek (libero) oraz Drużkowska (1), Dąbrowska (1) iSzczygłowska (libero)
Budowalni: Nowicka (2), Lisiak (6), Lewandowska (5), Górecka (25), Jones-Perry (34), Fedusio (13), Stenzel (libero) oraz Centka (4) i Damaske (1)