Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Wysokie zwycięstwo Budowlanych Łódź, Pałac rozgromiony

TL: Wysokie zwycięstwo Budowlanych Łódź, Pałac rozgromiony

Drużyna Grot Budowlanych Łódź pewnie i wysoko pokonała Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0. Przyjezdne były tłem dla swoich przeciwniczek, w żadnym z setów nie przekroczyły bariery 20 punktów. Łodzianki odniosły piąte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach, zajmują czwarte miejsce. Pałac jest przedostatni, ma zaledwie siedem punktów.

Od początku spotkania warunki dyktowały łodzianki. Mimo starań Patrycji Balmas dystans powiększał się. Przyjezdne nie ustrzegły się prostych błędów (12:6). Chociaż zdarzały się ciekawe wymiany, kończyły się one po myśli gospodyń. Po ataku Moniki Fedusio o czas poprosił trener Lodi (14:7). W kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Mariana Cassemiro. Łodzianki szybko zaliczyły kolejną serię, gdy zatrzymana przez duet Centka/Górecka została Balmas, dystans wzrósł do dziewięciu oczek (17:8). Bydgoski szkoleniowiec coraz bardziej rotował składem, jednak to nie poprawiało postawy jego zespołu. Po ataku Weroniki Centki z przechodzącej piłki było już 20:10. W końcówce asa posłała jeszcze Martyna Łazowska, a mocny atak Fedusio dał Budowlanym piłki setowe (24:12). Atak Cassemiro i as Pauliny Majkowskiej przedłużyły jeszcze grę, ale ostatecznie błąd zagrywającej zakończył seta.

W pierwszych akcjach drugiej odsłony nie brakowało pomyłek. Po udanym ataku Zuzanny Szperlak Pałac wyszedł na prowadzenie 7:5. Sytuacja szybko się zmieniła, bowiem gospodynie zaliczyły serię udanych zagrań przy zagrywkach Fedusio. Gdy blok obiła Zuzanna Górecka, o czas poprosił trener Lodi (10:7). Łodzianki skutecznie ustawiały blok, po zatrzymaniu ataku Szperlak drugi raz interweniował bydgoski szkoleniowiec (13:8). Sytuację na siatce wciąż kontrolowały gospodynie, chociaż zdarzało im się popełniać błędy. Ręki w ataku nie wstrzymywała Ana Cleger (19:12). W końcówce zdarzały się przedłużone akcje, ale większość z nich padała łupem Budowlanych. Po ataku po bloku Góreckiej gospodynie miały kolejne piłki setowe, a blok na Szperlak dał łodziankom ostatni punkt.

Po autowym ataku Balmas Budowlani prowadzili 3:1 na początku trzeciego seta. Gdy do skutecznego ataku Centka dodała szczelny blok, o czas poprosił trener Lodi (8:4). Po przerwie Zuzanna Górecka dołożyła asa. Serię przerwał dopiero błąd na siatce Centki (10:5). Z czasem dystans powiększał się, po kontrataku Cleger ostatnią przerwę wykorzystał trener siatkarek Pałacu (14:6). Bydgoszczanki wciąż miały problemy z przyjęciem, co rzutowało na ich skuteczność. Podobnie jak w poprzednich setach nie brakowało długich akcji, jednak siatkarki z Bydgoszczy nie potrafiły skończyć ich skutecznym atakiem. Kolejną serię Budowlani zaliczyli przy zagrywkach Małgorzaty Lisiak (18:9, 21:10). Mimo wyraźnej przewagi łodzianki nie traciły koncentracji. Pojedyncze zagrania Pauliny Majkowskiej na niewiele się zdały. Ostatnie punkty dla Budowlanych padły po autowym ataku Balmas i nieudanej zagrywce Majkowskiej.

MVP: Zuzanna Górecka

Grot Budowlani Łódź – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:14,  25:16, 25:14)

Budowlani: Lisiak (4), Łazowska (3), Górecka (12), Centka (8), Cleger (10), Fedusio (12), Łysiak (libero)
Pałac: Balmas (8),  Szperlak (6), Casemiro (5), Majkowska (9), Bałdyga, Hage (1), Saad (libero) oraz Kobus, Mazurek, Różyńska