Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: KS Pałac Bydgoszcz wciąż bez zwycięstwa. Punkty zostają we Wrocławiu

TL: KS Pałac Bydgoszcz wciąż bez zwycięstwa. Punkty zostają we Wrocławiu

Drużyna #VolleyWrocław potrzebowała tylko trzech setów by odnieść kolejne ligowe zwycięstwo. Tym razem wrocławianki pokonały zespół KS Pałac Bydgoszcz. Tym samym bydgoszczanki wciąż pozostają jednym z zespołów, które nie wygrały żadnego meczu. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Anna Pawłowska.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów (3:3), długą akcję na swoim koncie zapisały siatkarki z Bydgoszczy (5:5). W kolejnych fragmentach gra toczyła się cios za cios, jednak Lucie Muhlsteinova swoimi zagrywkami pozwoliła wrocławiankom budować prowadzenie (13:10). Piłkę w boisku rywalek umieściła Łyszkiewicz (18:19). Jednak pojedyncze akcje w kolejnych fragmentach seta nie wystarczały na zatrzymanie rywalek. Kolejne ataki kończyła Bączyńska (22:20), a po kontrataku Julii Szczurowskiej siatkarki z Dolnego Śląska miały piłkę setową. Ostatecznie seta zakończył blok na Wiktorii Paluszkiewicz (25:21).

własny rytm

Drugi set rozpoczął się od wymiany ciosów (1:1), jednak kilka chwil później zatrzymana została Nowakowska (4:1). Kilka akcji później Pola Nowakowska nie dała się już zatrzymać i zdobyła punkt dla swojej drużyny (4:6). Jedną z dłuższych akcji skończyła Koleta Łyszkiewicz. Między zespołami toczyła się walka punkt za punkt, lecz na prowadzeniu w dalszym ciągu pozostawiały wrocławianki. Z czasem przewaga gospodyń tylko rosła, a kolejne ataki kończyły Ponikowska i Stronias (16:11). W końcówce seta kolejne punkty dokładała Kinga Stronias (21:15). Czas zdecydował się wykorzystać jeszcze szkoleniowiec #VolleyWrocław. Ręki nie skrzydle nie zwalniała Julia Szczurowska, a po ataku Bączyńskiej wrocławianki miały piłkę setową (24:21). Seta zakończyła Kinga Stronias.

KONCENTRACJA DO KOŃCA

Trzeci set ponownie otworzyła wymiana punktów. Lecz wrocławianki raz po raz wykorzystywały kolejne akcje i budowały prowadzenie. Kolejne punkty, tym razem blokiem, dokładała Julia Szczurowska (13:9). Na taki bieg wydarzeń zareagował szkoleniowiec siatkarek z Bydgoszczy. Po wznowieniu gry przyjezdne zaczęły wykorzystywać swoje akcje, a kolejne ataki kończyła Joanna Sikorska (14:16). Topniejąca przewaga gospodyń spowodowała, że o czas zdecydował się poprosić trener Michal Masek. Po powrocie na boisko bydgoszczanki punktowały blokiem (16:16). Dobre zagrywki Gabrieli Ponikowskiej dały wrocławiankom możliwość wyprowadzenie kontrataków i zbudowania prowadzenia (20:17). W decydujących fragmentach seta gospodynie utrzymały koncentrację do końca i po ataku Anny Bączyńskiej cieszyły się z ligowego zwycięstwa.

MVP: Anna Pawłowska

#VolleyWrocław – KS Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:21, 25:22, 25:21)

Składy zespołów
#VolleyWrocław: Muhlsteinova (3), Stronias (13), Lewandowska (11), Szczurowska (12), Bączyńska (12), Ponikowska (8), Pawłowska (libero) oraz Szady, Stencelewska