Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Walka o czołówkę coraz bardziej zacięta

TL: Walka o czołówkę coraz bardziej zacięta

Strona: 4

E.Leclerc MOYA Radomka Radom – DPD Legionovia Legionowo

poniedziałek, 25 stycznia 2021, godz. 17:30
Transmisja: Polsat Sport

Ciekawie może być również w Radomiu, chociaż patrząc na wyniki od początku sezonu zdecydowanymi faworytkami są gospodynie. Aktualnie plasują się one na 2. miejscu w tabeli i mają na swoim koncie 12 zwycięstw oraz tylko 4 porażki. O dwa punkty wyprzedzają będący na 3. pozycji ŁKS. Co prawda do starcia z legionowiankami podejdą po ligowej przegranej 0:3 z liderkami z Rzeszowa, jednak wcześniej pokonały 3:1 Grot Budowlanych Łódź, mają też za sobą zwycięstwo 3:0 w Pucharze Polski z pierwszoligową Stalą Mielec. Legionovia radzi sobie natomiast znacznie gorzej w tej edycji rozgrywek i plasuje się na 7. miejscu w zestawieniu. Ma na swoim koncie osiem zwycięstw i osiem porażek, a także 23 punkty.

Długa przerwa świąteczno-noworoczna najwidoczniej bardzo dobrze podziałała jednak na podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego, bowiem w pierwszym spotkaniu w 2021 roku efektownie pokonały Jokera Świecie 3:0. – Wiadomo, że nie satysfakcjonuje nas obecne miejsce w tabeli. Chcemy wygrywać jak najwięcej. Zostało nam już tylko sześć spotkań, żeby poprawić swoją pozycję przed play-off – przyznał trener legionowianek po meczu z Jokerem. Nie poradziły sobie one natomiast najlepiej w Pucharze Polski, w którym uległy 0:3 Grupie Azoty Chemik Police. W trzech setach przegrały również z Radomką w pierwszej rundzie.

typ redakcji: E.Leclerc MOYA Radomka Radom – DPD Legionovia Legionowo 3:2