Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: W Tarnowie trzy punkty dla ŁKS-u, łodzianki nadal niepokonane

TL: W Tarnowie trzy punkty dla ŁKS-u, łodzianki nadal niepokonane

O złych miłego początkach mogą mówić siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego były zdecydowanym faworytem starcia z beniaminkiem z Tarnowa, ale na początku napotkały na opór rywalek. Mimo szaleńczej pogoni przegrały pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych ŁKS już dominował na boisku. W czwartym secie gospodynie robiły, co mogły, aby doprowadzić do tie-breaka, ale bezskutecznie.  ŁKS to jedyny niepokonany jak dotąd zespół w lidze, jest liderem tabeli.

W mecz lepiej weszły zawodniczki ŁKS-u, które przy zagrywce Julity Piaseckiej prowadziły 3:0. Beniaminek po akcji Katarzyny Marcyniuk zniwelował straty do jednego oczka, a po bloku Gabrieli Ponikowskiej na tablicy pojawił się remis 4:4. Blok i atak Piaseckiej pozwoliły faworytkom odskoczyć na 8:6. Szybko jednak zagrywką wyrównała Marta Łyczakowska. dając sygnał swojej ekipie do walki. Kiedy kilka razy udanie atakowała i blokowała Wiktoria Kowalska, swoje robiła też Marcyniuk, zrobiło się 16:10 dla zespołu z Tarnowa. Podopieczne trenera Chiappiniego próbowały odrabiać straty, ale to beniaminek utrzymywał dobrą grę  przewagę punktową, po ataku Ponikowskiej było 18:13. Atak Lany Scuki na moment zmniejszył różnicę do trzech oczek, ale kiedy w ofensywie pomyliła się Valentina Diouf, a Klaudia Świstek wręcz przeciwnie, trafiła w boisko przewaga tarnowianek była już sześciopunktowa (21:15). Zagrywkę ponownie dołożyła Łyczakowska (23:16). W ustawieniu z Klaudią Alagierską-Szczepaniak na zagrywce łodzianki zniwelowały straty do jednego oczka 22:23. Ostatecznie wynik na 25:23 dla beniaminka ustaliła siódmym w swoim wykonaniu udanym atakiem Katarzyna Marcyniuk.

Po pomyłce Aleksandry Gryki w drugiej odsłonie było 2:0 dla gospodyń, ale szybko wyrównała atakiem Valentina Diouf i to był początek długiej serii. Blokiem pracowała Alagierska-Szczepaniak, ręki w ataku nie wstrzymywała Diouf, dokładała także blok. Zagrywką zapunktowała również Roberta Ratzke i wkrótce było już 15:3 dla faworytek. Złą passę beniaminka przerwał dopiero atak Ponikowskiej, ale i tak do ŁKS dominował, po zagrywce Góreckiej i kolejnym bloku Alagierskiej-Szczepaniak prowadził 18:4. Obraz gry nie uległ zmianie do końca, po akcji ofensywnej Gryki i zagrywce Piaseckiej było 24:10. Tarnowianki wykorzystując dekoncentrację i błędy rywalek obroniły pięć piłek setowych. Zmagania w tej partii atakiem zakończyła Zuzanna Górecka.

Dobrą grę łodzianki kontynuowały w secie trzecim prowadząc 3:0 przy zagrywce Gryki i dobrej grze Góreckiej 3:0. Faworytki wyraźnie dominowały, wykorzystywały błędy rywalek, zagrywką zapunktowała Klaudia Alagierska-Szczepaniak (9:3), dobrze prezentowały się także Diouf i Piasecka (12:4). Tarnowianki popełniały dość dużo błędów (5:14). Wysokie prowadzenie przyjezdnych cały czas się utrzymywało, ataki Valentiny Diouf dał już wynik 19:9. Dobrze działał łódzki blok kierowany przez Aleksandrę Grykę (23:12), a ostatecznie wynik na 25:15 ustaliła Kowalska psując serwis.

Dobra gra w ataku i zagrywce Ponikowskiej dała wynik 2:0 dla beniaminka w secie czwartym, ale szybko na 2:2 wyrównała Ratzke. Wynik długo oscylował wokół remisu, dopiero przy zagrywce Roberty Ratzke ŁKS odskoczył na 13:10, w bloku nie do sforsowania była Klaudia Alagierska-Szczepaniak. Serwisem punktowała Ratzke, a w ataku Diouf (15:10). Wkrótce ŁKS prowadził już 20:14 po między innymi udanych akcjach Aleksandry Gryki.  Tarnowianki rzuciły się do odrabiania strat i kiedy kolejny atak skończyła Marcyniuk, było już tylko 20:18 dla gości.  Był to jednak chwilowy zryw, swój dziewiąty blok w meczu zaliczyła Klaudia Alagierska-Szczepaniak, ten element dołożyła także Hryszczuk (24:19). Ataki Marcyniuk i zagrywka Łyczakowskiej pozwoliły tarnowiankom obronić trzy meczbole, ale sukces ŁKS-u przypieczętowała zepsuta zagrywka Marty Łyczakowskiej.

MVP: Klaudia Alagierska-Szczepaniak

ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(25:23, 15:25, 15:25, 22:25)

Roleski: Marcyniuk (21), Łyczakowska (7), Gerasymowa (3), Świstek (4), Ponikowska (9), Kowalska (15), Żurawska (libero) oraz Pawłowska (libero), Rybak (1), Szumera, Szczepańska
ŁKS: Gryka (15), Diouf (16), Ratzke (7), Alagierska-Szczepaniak (17), Scuka (1), Piasecka (12), Drabek (libero) oraz Górecka (7), Hryszczuk (2), Gajer