Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: W Radomiu gospodynie lepsze od ŁKS-u

TL: W Radomiu gospodynie lepsze od ŁKS-u

W meczu drugiej kolejki TAURON Ligi między E.Leclerc MOYA Radomką Radom a ŁKS-em Commercecon Łódź górą były gospodynie. Siatkarki z Radomia od początku przejęły inicjatywę na boisku i chociaż łodzianki dzielnie walczyły w każdej z partii, to ostatecznie Radomka triumfowała 3:0. Nagrodę MVP otrzymała Katarzyna Zaroślińska-Król.

Łodzianki szybko wypracowały dwa oczka przewagi po skutecznym ataku Veroniki Jones-Perry z lewego skrzydła (2:4). Radomianki szybko odrobiły straty i już w kolejnych akcjach dzięki agresywnym zagrywkom Kaisy Alanko to one przejęły inicjatywę w meczu. Rozgrywająca popisała się asem serwisowym (9:6). Dobrą passę radomianek przerwała dobrą kiwką Weronika Sobiczewska (10:7). Jones-Perry wcisnęła piłkę na podwójnym bloku (12:9). Alexandra Lazić wykorzystała prezent z piłki przechodzącej (16:12). Po czasie dla ŁKS-u Roberta Ratzke uruchomiła środkową Klaudię Alagierską (18:13). W kolejnych akcjach radomianki pogubiły się w swojej grze, ale Lazić dołożyła punkt swoją agresywną zagrywką (23:17). Set padł łupem radomianek po błędzie piłki rzuconej Kamili Witkowskiej (25:19).

Podrażnione przegraną w poprzedniej partii łodzianki od pierwszych chwil drugiej odsłony postawiły swoje warunku rywalkom. Jones-Perry skutecznie zaatakowała z lewego skrzydła (1:3), a Kamila Witkowska dołożyła punkt blokiem (2:5). Sobiczewska pomogła powiększyć zaistniałą przewagę, bowiem łącznie zdobyła osiem punktów, a w samej drugiej partii trzy (5:10). Kornelia Moskwa skończyła piłkę przechodzącą po nieudanej obronie Pietry Jukoskiej (8:10). Zacięcie toczyła się gra w kolejnych akcjach, ale to radomianki dyktowały tempo przyjezdnym. Katarzyna Zaroślińska-Król pokazała dużą siłę w ataku (16:15). Miejscowe siatkarki po wyrównanej walce wyszły na dwupunktowe prowadzenie po bloku w wykonaniu Lazić (22:20). Pod dyktando radomianek dograły tego seta siatkarki obu drużyn (25:22).

Od prowadzenia miejscowej ekipy rozpoczęła trzecia partia meczu rozgrywanego w Radomiu. Fińska rozgrywająca Alanko wybrała kombinacyjny atak i podała do Moskwy, a ta skutecznie obiła blok (3:1). Roberta Ratzke dwukrotnie posłała piłkę do Sobiczewskiej, a ta utrzymała swoją wysoką skuteczność w ataku (7:5). Radomianki utrzymały rytm wypracowany w poprzednich setach i dobrą jakość w zagrywce, bowiem w kolejnej akcji Zuzanna Efimienko-Młotkowska zagrała asa (11:6). Coraz trudniej grało się łodziankom, ale Radom też zaczął się mylić, Aleksandra Wójcik nie zahaczyła o blok i posłała piłkę z lewego skrzydła w aut (13:10). Łodzianki doprowadziły do wyrównania (14:14). Kolejne akcje pokazały moc radomianek. Miejscowe ponownie odskoczyły po błędzie Jones-Perry (22:18). Atakiem po bloku zakończyła się zacięta rywalizacja w końcówce trzeciej partii i tym samym trzy punkty zostały w Radomiu (26:24).

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

E.Leclerc MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:19, 25:22, 26:24)

Radomka: Wójcik (6), Zaroślińska-Król (19), Aelbrecht (8), Efimienko-Młotkowska (1), Alanko (5), Lazić (13), Biała (libero) oraz Moskwa (1) i Marković (1)
ŁKS: Grajber (3), Witkowska (10), Sobiczewska (16), Ratzke (2), Alagierska (9), Jones-Perry (8), Maj-Erwardt (libero) oraz Jukoski (1), Piasecka (1) i Strasz (libero)