Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: W Opolu trzy punkty dla BKS-u Bostik Bielsko-Biała

TL: W Opolu trzy punkty dla BKS-u Bostik Bielsko-Biała

fot. Łukasz Krzywański

W Opolu  na początek 10. kolejki Tauron Ligi siatkarki UNI podejmowały  BKS Bostik Bielsko- Biała. Pierwsze dwa sety należały do bielszczanek, ale w kolejnym dominowały już podopieczne trenera Vettoriego. Walki nie brakowało w secie czwartym, ale ostatecznie to siatkarki BKS-u wyjechały z Opola z trzema punktami.  Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Dominika Pierzchała. 

W mecz lepiej weszły opolanki, które dzięki zagrywce Pellegrino prowadziły 3:0. Bielszczanki starały się odrabiać starty, najpierw zbliżyły się na jeden punkt, a na 6:6 wyrównała atakiem Martyna Borowczak. Dobra zagrywka tej siatkarki dała po chwili wynik 8:6 dla gości. Zagrywka w ekipie BBTS-u funkcjonowała znakomicie, punkt tym elementem dołożyła Majkowska. Kiedy po ataku Pauliny Damaske zrobiło się 13:9, o czas poprosił trener Nicola Vettori. W bloku pracowała jednak Dominika Pierzchała (15:10). Siatkarki BKS-u kontrolowały boiskowe wydarzenia, dobrze grały na siatce, były skuteczniejsze w ataku. Atak Borowczak dał wynik 19:14, a na 16:22 zapunktowała Majka Szczepańska-Pogoda. Zepsuta zagrywka Oliwii Sieradzkiej dała bielszczankom piłki setowe (24:18). Opolanki obroniły dwie z nich, ale po ataku Pauliny Damaske w  meczu było już 1:0.W drugim secie w dużej mierze po błędach przeciwniczek przyjezdne odskoczyły na 5:2, a po nieudanym ataku Pellegrino było już 8:4. Gra UNI Opole zupełnie się posypała, słabo funkcjonowało rozegranie i atak, bielszczanki z kolei były czujne przy siatce (12:6). Trener Vettori zareagował zmieniając rozgrywającą.  Pola Janicka dobrze wprowadziła się do gry, w ataku nie zawodziła Pellegrino (9:12). Rywalki jednak były bezlitosne, kiedy w ataku punktowała Majkowska było 19;12. Opolankom brakowało dosłownie wszystkiego (13:24). Ostatnią akcją seta był blok Pauliny Majkowskiej.

Na początku też seta numer trzy opolanki wypracowały sobie przewagę. Po bloku na Damaske było 9:6, a po ataku Kingi Stronias już 11:7.  Zagrywką popracowała też Pola Janicka, a w ataku nie zawodziła Kraiduba (14:8). Wszystko zmierzało ku temu, że mecz potrwa dłużej, dobrą zmianę już w poprzedniej partii dała Pola Janicka, rywalki miały kłopot w przyjęciu zagrywki, nie mogły przedrzeć się przez blok, gdzie na słowa uznania zasługiwała młoda Natalia Kecher (18:10). Ręki nie wstrzymywała Krajduba (22:14). Swój zespół do walki zagrywką próbowała poderwać Majka Szczepańska-Pogoda, na blok nadziała się Stronias (17:22).  W kolejnych akcjach triumfowały już jednak opolanki, po ataku Kecher były już piłki setowe, a kropkę nad „i” postawiła zagrywką Vivian Pellegrino.

Początek kolejnej partii był wyrównany.  Po ataku Conceicao i asie serwisowym Stronias gospodynie odjechały na 7:4. Po bloku na Krajdubie bielszczanki zbliżyły się na 8:9, a na 9:9 wyrównała Pierzchała, zagrywką pracowała także Paulina Majkowska wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Bielszczanki dobrze grały w obronie i kontrataku, zwłaszcza nie zawodziła Weronika Sobiczewska (14:9). Po ataku Krajduby różnica stopniała do trzech oczek (13:16), po akcjach Conceicao było  już tylko 17:16 dla BKS. Kiedy w. ofensywie pomyliły się Martyna Borowczak  i Paulina Damaske na tablicy pojawił się rezultat 18:17 dla miejscowych. Bielszczanki zupełnie się pogubiły, popełniały masę błędów, co wykorzystywały rywalko (22:17). Zagrywką sytuację próbowała ratować Weronika Sobiczewska, zadziałał blok i na 22:22 wyrównała Weronika Sobiczewska, która następnie dołożyła kolejny punkt serwisem. Ostatecznie doszło do gry na przewagi, a zwycięsko wyszły z niej przyjezdne kończąc mecz udanym blokiem.

MVP: Dominika Pierzchała

UNI Opole – BKS Bostik Bielsko-Biała 1:3
(20:25, 14:25, 25:17, 24:26)

Składy zespołów:
UNI: Stronias (11), Conceicao (8), Pellegrino (11), Kecher (9), Makarowska-Kulej, Krajduba (16), Adamek (libero) oraz Janicka (1), Senica, Sieradzka (5),
BKS: Pierzchała (13),  Nowicka (3), Borowczak (10), Majkowska (13), Sobiczewska (16), Damaske (11), Nowak (libero) oraz Mazur (libero), Chmielewska (1), Abramajtys, Szczepańska-Pogoda (5)

Zobacz również: 
Wyniki i tabela Tauron Ligi w sezonie 2022/2023

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę