Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: W Opolu trzy punkty dla BKS-u Bostik Bielsko-Biała

TL: W Opolu trzy punkty dla BKS-u Bostik Bielsko-Biała

W Opolu  na początek 10. kolejki Tauron Ligi siatkarki UNI podejmowały  BKS Bostik Bielsko- Biała. Pierwsze dwa sety należały do bielszczanek, ale w kolejnym dominowały już podopieczne trenera Vettoriego. Walki nie brakowało w secie czwartym, ale ostatecznie to siatkarki BKS-u wyjechały z Opola z trzema punktami.  Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Dominika Pierzchała.

W mecz lepiej weszły opolanki, które dzięki zagrywce Pellegrino prowadziły 3:0. Bielszczanki starały się odrabiać starty, najpierw zbliżyły się na jeden punkt, a na 6:6 wyrównała atakiem Martyna Borowczak. Dobra zagrywka tej siatkarki dała po chwili wynik 8:6 dla gości. Zagrywka w ekipie BBTS-u funkcjonowała znakomicie, punkt tym elementem dołożyła Majkowska. Kiedy po ataku Pauliny Damaske zrobiło się 13:9, o czas poprosił trener Nicola Vettori. W bloku pracowała jednak Dominika Pierzchała (15:10). Siatkarki BKS-u kontrolowały boiskowe wydarzenia, dobrze grały na siatce, były skuteczniejsze w ataku. Atak Borowczak dał wynik 19:14, a na 16:22 zapunktowała Majka Szczepańska-Pogoda. Zepsuta zagrywka Oliwii Sieradzkiej dała bielszczankom piłki setowe (24:18). Opolanki obroniły dwie z nich, ale po ataku Pauliny Damaske w  meczu było już 1:0.

W drugim secie w dużej mierze po błędach przeciwniczek przyjezdne odskoczyły na 5:2, a po nieudanym ataku Pellegrino było już 8:4. Gra UNI Opole zupełnie się posypała, słabo funkcjonowało rozegranie i atak, bielszczanki z kolei były czujne przy siatce (12:6). Trener Vettori zareagował zmieniając rozgrywającą.  Pola Janicka dobrze wprowadziła się do gry, w ataku nie zawodziła Pellegrino (9:12). Rywalki jednak były bezlitosne, kiedy w ataku punktowała Majkowska było 19;12. Opolankom brakowało dosłownie wszystkiego (13:24). Ostatnią akcją seta był blok Pauliny Majkowskiej.

Na początku też seta numer trzy opolanki wypracowały sobie przewagę. Po bloku na Damaske było 9:6, a po ataku Kingi Stronias już 11:7.  Zagrywką popracowała też Pola Janicka, a w ataku nie zawodziła Kraiduba (14:8). Wszystko zmierzało ku temu, że mecz potrwa dłużej, dobrą zmianę już w poprzedniej partii dała Pola Janicka, rywalki miały kłopot w przyjęciu zagrywki, nie mogły przedrzeć się przez blok, gdzie na słowa uznania zasługiwała młoda Natalia Kecher (18:10). Ręki nie wstrzymywała Krajduba (22:14). Swój zespół do walki zagrywką próbowała poderwać Majka Szczepańska-Pogoda, na blok nadziała się Stronias (17:22).  W kolejnych akcjach triumfowały już jednak opolanki, po ataku Kecher były już piłki setowe, a kropkę nad „i” postawiła zagrywką Vivian Pellegrino.

Początek kolejnej partii był wyrównany.  Po ataku Conceicao i asie serwisowym Stronias gospodynie odjechały na 7:4. Po bloku na Krajdubie bielszczanki zbliżyły się na 8:9, a na 9:9 wyrównała Pierzchała, zagrywką pracowała także Paulina Majkowska wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Bielszczanki dobrze grały w obronie i kontrataku, zwłaszcza nie zawodziła Weronika Sobiczewska (14:9). Po ataku Krajduby różnica stopniała do trzech oczek (13:16), po akcjach Conceicao było  już tylko 17:16 dla BKS. Kiedy w. ofensywie pomyliły się Martyna Borowczak  i Paulina Damaske na tablicy pojawił się rezultat 18:17 dla miejscowych. Bielszczanki zupełnie się pogubiły, popełniały masę błędów, co wykorzystywały rywalko (22:17). Zagrywką sytuację próbowała ratować Weronika Sobiczewska, zadziałał blok i na 22:22 wyrównała Weronika Sobiczewska, która następnie dołożyła kolejny punkt serwisem. Ostatecznie doszło do gry na przewagi, a zwycięsko wyszły z niej przyjezdne kończąc mecz udanym blokiem.

MVP: Dominika Pierzchała

UNI Opole – BKS Bostik Bielsko-Biała 1:3
(20:25, 14:25, 25:17, 24:26)

UNI: Stronias (11), Conceicao (8), Pellegrino (11), Kecher (9), Makarowska-Kulej, Krajduba (16), Adamek (libero) oraz Janicka (1), Senica, Sieradzka (5),
BKS: Pierzchała (13),  Nowicka (3), Borowczak (10), Majkowska (13), Sobiczewska (16), Damaske (11), Nowak (libero) oraz Mazur (libero), Chmielewska (1), Abramajtys, Szczepańska-Pogoda (5)