Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: W Łodzi trzy punkty dla Grot Budowlanych

TL: W Łodzi trzy punkty dla Grot Budowlanych

W jedynym niedzielnym meczu TAURON Ligi zespół Grot Budowlani Łódź zmierzył się z IŁ Capital Legionovią Legionowo i zainkasował komplet punktów. Spotkanie trwało trzy sety, a walka była tylko w secie pierwszym. Od partii drugiej zarysowała się wyraźna przewaga podopiecznych Jakuba Głuszaka.  To było drugie zwycięstwo Grot Budowlanych w sezonie.  MVP została Monika Fedusio.

Kontra w wykonaniu Zuzanny Góreckiej już na początku meczu, a następnie seria błędów legionowianek pozwoliły gospodyniom szybko zbudować przewagę (5:1). Nie utrzymały jej jednak, bowiem same zaczęły się mylić i już po chwili przyjezdne miały kontakt punktowy (4:5). Nie zdołały doprowadzić do wyrównania, ich kolejne zepsute ataki spowodowały, że Budowlane odbudowały dystans (10:5). Skuteczne bloki, w połączeniu z uderzeniami Aleksandry Gryki oraz Olivii Różański nieco zmniejszyły różnicę (12:13), ale dopiero kontra wykorzystana przez Różanski w samej końcówce dała Legionovii remis (21:21). Ostatecznie górą były jednak łodzianki, gdy as serwisowy Any Cleger pozwolił im objąć prowadzenie, a Weronika Centka wykorzystała drugą piłkę setową (25:23).

Po wyrównanym początku drugiej partii ponownie jako pierwsze odskoczyły gospodynie przy zagrywce Centki (10:4). Legionowianki kompletnie się zacięły, popełniały coraz więcej błędów, co wykorzystywały ich rywalki, powiększając przewagę (14:6). Trener Alessandro Chiappini dokonał zmian, poprosił też o czas, ale to nie pomogło jego podopiecznym – po przerwie asa serwisowego posłała Monika Fedusio, Górecka zatrzymała Grykę i było 16:6. Przyjezdne zdołały jeszcze odrobić część strat przy zagrywce Różański (12:19), a w końcówce także dzięki zagraniom Gryki, jednak Budowlane spokojnie zamknęły seta za sprawą uderzenia Góreckiej (25:18).

Trzecia odsłona meczu była od początku najbardziej wyrównana – żadna z ekip nie była w stanie zbudować i utrzymać znaczącej przewagi (11:11). Dopiero gdy Lauren Barfield wykorzystała kontrę, a Alicja Grabka posłała asa serwisowego legionowianki odskoczyły (15:12). Łodzianki nie zamierzały łatwo się poddać i po serii kontr wykorzystanych przez Julię Szczurowską, Fedusio oraz Centkę na tablicy wyników widniał remis (17:17), natomiast po kolejnej akcji Centki oraz Góreckiej to ich zespół miał przewagę (19:17). Opanowały one sytuację i zdominowały końcówkę, wygrywając ostatecznie 25:20 głównie dzięki zagraniom Szczurowskiej.

MVP: Monika Fedusio

Grot Budowlani Łódź  – IŁ Capital  Legionovia Legionowo 3:0
25:23, 25:18, 25:20)

Budowlani: Lewandowska (7), Łazowska (2), Górecka (10), Centka (8), Cleger (8), Fedusio (13), Łysiak (libero) oraz P. Damaske (1), Szczurowska (3)
Legionovia: Barfield (7), Różański (10), Szczyrba (7), Erkek (4), Gryka (8), Grabka (2), Lemańczyk (libero) oraz M. Damaske (7), Dąbrowska, Szymańska