Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: W Łodzi trzy punkty dla Budowlanych

TL: W Łodzi trzy punkty dla Budowlanych

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź na zakończenie fazy zasadniczej mierzyły się z Uni Opole i pewnie wygrały w trzech setach. Łodzianki były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, więcej walki było jedynie w secie drugim. MVP meczu wybrano Monikę Fedusio. Oba zespoły mogą już szykować się do fazy play-off.  Budowlani Łódź zajęły miejsce 5. i w ćwierćfinale zagrają z Legionovią. Przed łodziankami jeszcze turniej finałowy Pucharu Polski.

Po wyrównanym początku siatkarki z Opola odskoczyły na 7:5, ale po pomyłce w ataku Anny Bączyńskiej na tablicy był remis 7:7. Walka trwała w najlepsze, ale dobra gra blokiem pozwoliła Grot Budowlanym odskoczyć na 13:11. Opolanki wyraźnie straciły skuteczność w ataku, nadziewały się na blok i przy zagrywce Małgorzaty Lisiak zrobiło się 17:12 dla gospodyń. O czas poprosił trener Vettori. Łodzianki utrzymywały pięciopunktową przewagę, a gdy po raz kolejny zagrały świetnie blokiem powiększyły ją o kolejne punkty (21:14).  Opolankom nadal było bardzo trudno skończyć atak, a tym samym odrabiać straty.  Przy zagrywce Cleger gospodynie miały już piłki setowe (24:16). Seta zakończyła udaną akcją Monika Fedusio.

Kiedy zatrzymana została Bączyńska, łodzianki w drugiej partii prowadziły 3:1, a atak Fedusio i czujność przy siatce Pauliny Damaske dały już wynik 6:2. Dodatkowo jeszcze w aut uderzyła Vivian Pellegrino i różnica wynosiła już pięć punktów. Siatkarki Uni Opole do walki starała się poderwać Regiane Bidias (4:7).  Opolanki odrabiały straty, po ataku Orzyłowskiej przegrywały już tylko 8:10. Kilka minut później siatkarka ta dołożyła także zagrywkę i zrobiło się 12:12. Przeciwniczki jednak znów podkręciły tempo i po akcji Fedusio przeważały 15:12 zmuszając trenera Vettoriego do zarządzenia przerwy.  Po obu stronach nie brakowało szarpanej gry, ale to przyjezdne przy zagrywce Pellegrino wyrównały na 17:17. Serwisem odpowiedziała także Paulina Damske, Weronika Centka dołożyła blok i zrobiło się 20:17 dla Grot Budowlanych. Opolanki jednak znów wyrównały, po akcji Pamuły na 22:22. Po błędzie w ataku Bidias gospodynie miały jednak już piłki setowe (24:22). O czas poprosił trener Vettori, po którym blokiem seta zakończyła Małgorzata Lisiak.

Kolejną partię lepiej otworzyły łodzianki (3:1), znakomitym atakiem popisała się Paulina Damaske (4:2). Kiedy jednak ta siatkarka popełniła błąd w ofensywie, a skuteczna była Anna Bączyńska, to Uni prowadziło 6:5. Zagrywkę dołożyła Pamuła i przy stanie 8:6 dla rywalek o przerwę poprosił trener Biernat.  Po niej jednak Pamuła po raz kolejny popisała się świetnym serwisem. Łodzianki jednak dobrze grały blokiem i wyrównały na 9:9. Problemy ze skutecznością ataku miała Bidias, a w ofensywie punktowała Damaske, Fedusio dołożyła atak i  blok i zrobiło się 14:10 dla gospodyń. Przy zagrywce Centki zrobiło się 16:11, a Grot Budowlani w pełni kontrolowały wydarzenia.  Po ataku i bloku  Damaske było już 20:13 i o czas poprosił trener Vettori.  Po nim kiwką popisała się Martyna Łazowska, atak dołożyła Fedusio i było już 22:13. Opolanki nie były w stanie podjąć walki, nieskuteczna była Bidias, a po nieudanym ataku Marty Pamuły sędzia zakończył spotkanie.

MVP: Monika Fedusio

Grot Budowlani Łódź – Uni Opole 3:0
(25:17, 25:22, 25:14)

Budowlani:  Lisiak (4), Łazowska (3), Centka (7), Cleger (12), Fedusio (17), Damaske (12), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Górecka i Pelczarska
Uni: Orzyłowska (6), Bidias (4), Pellegrino (8), Pamuła (8), Makarowska (1), Bączyńska (13), Adamek (libero) oraz Wołodko i Sieradzka