Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: W hicie kolejki ŁKS lepszy od Developresu

TL: W hicie kolejki ŁKS lepszy od Developresu

Wciąż nie ma mocnych na siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź w TauronLidze.  Podopieczne Alessandro Chiappiniego po 17 kolejkach są niepokonane i zajmują pozycję lidera. W hicie tej serii spotkań zmierzyły się na wyjeździe z Developresem Bella Dolina Rzeszów i nie oddały rywalkom nawet seta. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Kamilę Witkowską.

Ze względu na zaciętą walkę pomiędzy BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała, a Grupą Azoty Chemikiem Police hit kolejki w hali Podpromie musiał rozpocząć się z opóźnieniem. Pomimo oczekiwania to siatkarki ŁKS-u rozpoczęły pierwszego seta lepiej. Po dobrych zagrywkach Roberty Ratzke było już (8:3). Serię przerwało dopiero mądre uderzenie Blagojević kończące dłuższą akcję. Gospodynie próbowały odbudować się przede wszystkim dobrą obroną. Ważną kontrę skończyła Kalandadze (11:9). Agresywne zagrywki Centki pomogły odzyskać właściwy rytm, ale praca na siatce klubu z Łodzi cały czas pomagała trzymać odpowiedni dystans. Krótką chwilę później Valentina Diouf posłała dwa asy serwisowe kończące seta (25:19).

Dobra zagrywka Katarzyny Wenerskiej otworzyła drugiego seta. Pomimo kłopotów w elemencie przyjęcia trener Stephane Antiga nie zdecydował się na dokonanie zmian w wyjściowym składzie. Podobnie jak w pierwszym secie dużo szkód zagrywką narobiła rywalkom Roberta Ratzke (4:1). Ten element zaś nie funkcjonował dobrze po stronie zespołu z Rzeszowa. Koleżanki do walki próbowała pobudzić jeszcze Weronika Szlagowska. To jej blok na Kamili Witkowskiej doprowadził do remisu (10:10). Rozpoczęła się walka na wysokim poziomie, której oczekiwali kibice. Łodzianki bardzo dobrze ustawiały się w obronie. Dodatkowo właściwego rytmu w ataku nie mogła znaleźć Gabriela Orvosova. Dobra zagrywka i czujność na siatce Gryki przełożyła się na większą przewagę ŁKS-u (18:14). Mądre decyzje podejmowane przez przyjezdne na boisku szybko przełożyły się na coraz większą przewagę. Piłkę bez bloku w aut wyrzuciła Rapacz (24:19). Chwilę później kropkę nad i kończąc seta postawiła Aleksandra Gryka (25:20).

Trzeciego seta gospodynie rozpoczęły z Izabelą Rapacz na prawym skrzydle i duetem Weronika Szlagowska, Jelena Blagojević w roli przyjmujących. Lepiej w ataku czuła się Rapacz (5:3), a Magdalenę Jurczyk zmieniła Anna Obiała. Rzeszowiankom dalej jednak trudno było odskoczyć. Pomimo wzmocnienia zagrywki ŁKS cały czas mógł liczyć na Valentinę Diouf w kontrataku. Piłkę w siatkę uderzyła Rapacz, ale zespoły wymieniały się na prowadzeniu. Siatkarki Developresu próbowały się jeszcze zebrać. Weronika Centka próbowała w tym pomóc. Swoje dołożyła także Weronika Szlagowska. Kiwka Blagojević dała Rzeszowiankom prowadzenie (22:19). Piłkę bez bloku w aut wyrzuciła Diouf, ale powalczyła jeszcze Scuka i ŁKS mógł rzucić się w pogoń z pomocą zagrywek Roberty. Blok na Blagojević doprowadził do remisu (23:23). Dopiero atak Centki skończył serię zagrywek brazylijki i doprowadził do zaciętej walki na przewagi. Pomimo wysiłków ze strony siatkarek Developresu blok na Jelenie Blagojević dokończył dzieła (27:25) i zapewnił siatkarkom z Łodzi samodzielną pozycję lidera.

MVP: Kamila Witkowska

Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(19:25, 21:25, 25:27)

Developres: Blagojević (9). Centka (11), Wenerska (3), Orvosova (4), Kalandadze (6), Jurczyk (2), Szczygłowska (libero) oraz: Obiała, Rapacz (8), Szlagowska (9), Bińczycka
ŁKS: Gryka (10), Witkowska (12), Diouf (19), Górecka (5), Ratzke (4), Scuka (8), Maj-Erwardt (libero) oraz Dróżdż, Hryszczuk, Gajer, Piasecka