Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: W hicie 6. kolejki podział punktów, dwa dla ŁKS-u

TL: W hicie 6. kolejki podział punktów, dwa dla ŁKS-u

W starciu niepokonanych jak dotąd drużyn ŁKS Commercecon Łódź i Developresu Bella Dolina Rzeszów doszło do podziału punktów. Łodzianki prowadziły już 2:1, ale przyjezdne się nie poddały i doprowadziły do tie-breaka. W nim po walce lepsze okazały się siatkarki ŁKS-u. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Zuzanna Górecka.

Ciekawym posunięciem trenera Alessandro Chiappiniego było postawienie na Kingę Drabek w roli dodatkowej przyjmującej. Spotkanie atakiem z drugiej linii w siatkę otworzyła Górecka. Od początku było również widać, że zagrywka będzie bardzo ważnym elementem tego spotkania. Lana Scuka odbiła się od bloku (5:1) i to wicemistrzynie z Rzeszowa wyraźnie łatwiej znalazły swój rytm gry w pierwszym secie. Ana Kalandadze wykorzystała kolejną okazję w kontrataku i trener Chiappini poprosił o druga przerwę dla swojego zespołu (12:5), co trochę obudziło jego zawodniczki. Dobrą pracę w polu zagrywki wykonała Zuzanna Górecka, więc strata punktowa gospodyń się zmniejszyła. Po obiciu bloku przez Scukę było już (14:12) i kontratak wykorzystany przez Diouf doprowadził chwilę później do remisu (15:15). Cierpliwość włoskiej atakującej dała ŁKS-owi prowadzenie. Rysice nie zamierzały się jednak poddawać i tym razem kiwka Blagojević doprowadziła do remisu. Po bloku na Diouf do piłki setowej (25:24), a as Kalandadze zakończył seta (26:24).

Przegrany pierwszy set wyraźnie wywołał wśród gospodyń sportową złość i po bloku na Orvosovej ŁKS prowadził (7:3). Aleksandra Szczygłowska uwijała się w obronie, ale rzeszowskie skrzydłowe miały coraz większe problemy ze skutecznością w ataku. Punktowa zagrywka Roberty Ratzke dała gospodyniom prowadzenie (15:8). Łodzianki pewnie kontrolowały przebieg partii i po skutecznym ataku Góreckiej prowadziły aż (23:11). Błąd na zagrywce Katarzyny Wenerskiej zakończył seta (25:13).

Drużyna z Rzeszowa rozpoczęła drugą partię lepiej. Skuteczny atak Jeleny Blagojević dał im prowadzenie (7:3). Sportowe szczęście sprzyjało jednak gospodyniom, po atakach Góreckiej i Diouf było już tylko (11:10). Włoszka wykorzystała przechodzącą piłkę i dała prowadzenie swojemu zespołowi. Ana Kalandadze posłała kolejną piłke w aut, a  Alagierska była czujna na siatce (22:18). Valentina Diouf obiła blok, a kropkę nad i atakiem ze środka postawiła Klaudia Alagierska-Szczepaniak (25:21).

Uderzenie Lany Scuki z lewego skrzydła otworzyło czwartą partię. Trener Stephane Antiga zdecydował się zagrać duetem Weronika Szlagowska i Ana Kalandadze na przyjęciu. Wejście pierwszej z nich wniosło na boisko potrzebną sportową złość, która z przebiegiem seta bardzo podniosła rzeszowskie Rysice. ŁKS się jednak nie poddawał i bardzo uprzykrzał życie rywalowi swoją grą na siatce. Czeszka atakująca kiwnęła odważnie i chwilę później skuteczny atak Centki dał Rysicom piłkę setową. To również Gabriela Orvosova zakończyła seta na korzyść swojego zespołu (25:22).

Trenerzy pozostawili swoje drużyny w piątym secie bez zmian. Po lepszym początku ŁKS-u, dzięki wysiłkom Orvosovej Developres wrócił do walki w secie. Od bloku odbiła się Diouf, a Maj-Erward nie udało się podbić piłki w obronie (5:5). Gospodynie podwoiły wysiłki i powstrzymały blokiem Szlagowską (9:5). Blok łódzkiej drużyny zdawał się przeważać szalę wygranej na korzyść ŁKS-u. As serwisowy Roberty dał im piłkę meczową (14:11), a pewne uderzenie Valentiny Diouf przypieczętowało wygraną ŁKS-u (15:11).

MVP: Zuzanna Górecka

ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 3:2
(24:26, 25:13, 25:21, 22:25, 15:11)

ŁKS: Witkowska (16), Diouf (23), Górecka (23), Ratzke (6), Alagierska-Szczepaniak (15), Scuka (8), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryszczuk i Gajer
Developres: Blagojević (8), Centka (12), Wenerska, Orvosova (28), Kalandadze (15), Jurczyk (9), Szczygłowska (libero) oraz Obiała, Przybyła (libero),  Rapacz (1), Szlagowska (5) i  Bińczycka