Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: W derbach Łodzi lepsze siatkarki Budowlanych

TL: W derbach Łodzi lepsze siatkarki Budowlanych

Siatkarski weekend zakończyły derby Łodzi. Atmosfera jak zawsze podczas meczu derbowego była gorąca, ale na boisku zdecydowanie lepsze były siatkarki Grot Budowlanych. ŁKS Commercecon Łódź, przegrywając 0:2, miał szansę na wygraną w trzecim secie, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały rywalki. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Martyna Łazowska.

Kolejną szansę do gry w pełnym wymiarze meczu dostała w spotkaniu derbowym Paulina Damaske. Po stronie ŁKS-u trener Michał Cichy postawił na sprawdzone już ustawienie z Valentiną Diouf w roli atakującej i duetem Martyna Grajber i Veronica Jones-Perry w roli przyjmujących. Początek meczu był wyrównany. Sporo z gry w ataku opierało się na przyjmujących po obu stronach siatki. Ważną kontrę skończyła Diouf (9:5) i od tego momentu utrzymywało się prowadzenie jej zespołu. Budowlane lepiej pracowały w polu zagrywki, co dawało szanse do zmniejszenia strat. A po asie serwisowym Cleger był już remis (13:13). Świetnie broniła Łysiak, a wykorzystana przez Fedusio kontro dała prowadzenie gospodyniom tego meczu (14:13). Znakomicie na siatce czuła się Centka i Budowlane pewnie zmierzały po wygranie pierwszego seta.  Swoje w polu zagrywki dołożyła również Łazowska, a zmiana zadaniowa Góreckiej na zagrywkę okazała się strzałem w dziesiątkę. Pewny atak Cleger dał piłkę setową, ale ŁKS jeszcze walczył i dopiero uderzenie blok-aut Fedusio przypieczętowało wynik (25:22).

Roberta dobrze otworzyła drugiego seta w polu zagrywki (2:0), a po stronie Budowlanych zaczęły pojawiać się błędy. Damaske zaatakowała w aut (6:1). Alagierska też wyrzuciła kontrę w aut, a Łazowska zaserwowała asa i straty kompletnie zmalały (6:5). Centka atakiem z krótkiej wyrównała wynik. Środkowa coraz lepiej czuła się również w bloku, a jej drużyna zachowywała potrzebny spokój. Z drugiej piłki zaatakowała Łazowska (14:11). Budowlane wykorzystywały swoje szanse w kontrataku. Świetnie prezentowała się Fedusio (21:15). Za to ŁKS nie mógł liczyć na wkład w ataku Jones-Perry. Kiwnęła jeszcze Witkowska, ale po ataku Cleger blok-aut to Budowlane mogły być pewne zdobycia co najmniej punktu w meczu (25:18).

Trzeciego seta po stronie ŁKS-u w roli atakującej rozpoczęła już Weronika Sobiczewska, której wejście w drugiej odsłonie meczu trochę pomogło drużynie. As serwisowy Fedusio rozpoczął trzeciego seta. Kontrę pewnym plasem wykorzystała Damaske. Jak liderka w ataku zachowywała się zaś Fedusio (8:6). Zupełnie z blokiem swojej byłej drużyny nie mogła sobie poradzić Grajber (14:13). Dobrą zmianę dała więc Piasecka, a Fedusio odbiła się od bloku i to ŁKS prowadził (18:16). Dzięki dobrym zagrywkom Lisiak udało się doprowadzić do remisu (19:19). Problemy w przyjęciu miała Jones-Perry, ale Witowska czujnie grała na siatce i Cleger wyrzuciła piłkę aut ponownie dając rywalkom nadzieję na przedłużenie meczu (22:20). Kubańska atakująca zupełnie nie była wsparciem dla swojej drużyny w trudnej końcówce. Witkowska kiwnęła w aut, ale blok obiła jeszcze Jones-Perry (24:23). Ważną kontrę wykorzystała Fedusio i to również jej atak zakończył mecz wygraną Budowlanych (26:24).

Grot Budowlani Łódź  – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:22, 25:18, 26:24)

Budowlani: Lisiak (3), Łazowska (5), Centka (6), Cleger (17), Fedusio (15), Damaske (14), Łysiak (libero) oraz Kędziora i Górecka (1)
ŁKS: Grajber (3), Witkowska (10), Diouf (8), Ratzke (1), Alagierska (1), Jones-Perry (10), Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak (2), Jukoski, Sobiczewska (9), Gajer i Piasecka (2)