Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: #VolleyWrocław kończy sezon na 7. miejscu

TL: #VolleyWrocław kończy sezon na 7. miejscu

Drugi mecz o 7. miejsce w TAURON Lidze lepiej rozpoczęły bydgoszczanki, które zapisały na swoje konto inauguracyjną partię. W trzech następnych setach wyraźną przewagę miały siatkarki #VolleyWrocław i to one ostatecznie mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Dwie wygrane w rywalizacji z OnlyBio Pałac Bydgoszcz dały wrocławiankom 7. miejsce na zakończenie sezonu 2022/2023.

W spotkanie lepiej weszły gospodynie, które po błędzie rywalek znalazły się na dwupunktowym prowadzeniu (3:1). Umocniły się jeszcze na nim, gdy asem serwisowym popisała się Julia Szczurowska. Pomyliła się jednak w ataku, przez co dystans zmniejszył się do jednego „oczka” (8:7). Nieudane przyjęcie zagrywki i atak z przechodzącej piłki Anny Lewandowskiej sprawił więc, że wynik wskazał na remis. Do tego doszły udane akcje w wykonaniu Eweliny Żurowskiej, po których to drużyna z Bydgoszczy znalazła się w lepszej sytuacji (11:9). Szczególnie, że w połowie seta z przechodzącej piłki skorzystała także Pola Nowakowska (15:11). Za to w okolicach końcówki siatkarki OnlyBio Pałacu Bydgoszcz dołożyły blok. Po stronie wrocławianek pojawiły się błędy, które nie pozwoliły im już na sprawienie jakiejkolwiek niespodzianki. To przyjezdne triumfowały w premierowej odsłonie, a przesądził o tym atak Nowakowskiej (25:19).

Drugą partię ponownie lepiej zaczęły siatkarki z Wrocławia, w czym swój udział miał as Szczurowskiej i ataki Anny Bączyńskiej (5:2). Umocniły się jeszcze na prowadzeniu, gdy błędu nie zdołała uniknąć Żurowska. Za to Bączyńska kontynuowała skuteczną grę, co dało jej zespołowi aż pięć „oczek” z przodu (8:3). Nie był to koniec serii, gdyż to właśnie ta siatkarka dołożyła punkty bezpośrednio z pola serwisowego. W połowie seta gospodynie nie zamierzały wstrzymywać ręki w ataku (16:6). Natomiast ich rywalki dokładały błędy własne, co przybliżało ekipę z Wrocławia do wygranej. Ostatecznie zdecydowała o niej właśnie pomyłka, którą popełniła Lewandowska (15:25).

W kolejną odsłonę lepiej weszły bydgoszczanki, które po bloku Żurowskiej miały od razu dwa „oczka” z przodu. Nie trwało to długo, gdyż kolejnym asem w tym meczu popisała się Szczurowska (2:2). Gospodynie nie objęły jednak prowadzenia, gdyż Pałac popracował w ataku. Kolejny remis nastąpił po kontrataku Dominiki Witowskiej, ale znów na krótko, gdyż z drugiej strony odpowiedziała Lewandowska (7:5). Taka gra trwała aż do punktu zdobytego przez Witowską, który wyprowadził #VolleyWrocław na prowadzenie. Wyniosło ono aż dwa „oczka”, gdyż zaraz nie poradziła sobie w ataku Nowakowska (11:13). Za to wrocławianki wykazały się w okolicach końcówki czujnością na siatce, co przybliżyło je do kolejnego triumfu. Tym razem przesądził o nim skuteczny atak Regiane Bidias (25:19).

Zwycięstwo napędziło ekipę z Wrocławia, która dobrze otworzyła seta numer cztery. Po błędzie przeciwniczek miała aż cztery oczka przewagi (4:0). Powiększyła ją jeszcze, gdy skutecznością wykazała się Witowska. Dopiero blok bydgoszczanek zdołał nieco zmniejszyć dystans (6:8). Nie na długo, gdyż błędu nie zdołała uniknąć Lewandowska. Mylić nie zamierzała się za to Joanna Pacak (12:7). Dołączyły do niej pozostałe zawodniczki, po atakach których było już 14:8 dla #VolleyWrocław. W okolicach końcówki z przechodzącej piłki skorzystała jeszcze Bidias i gospodynie były już coraz bliżej wygranej w całym spotkaniu (19:12). Szczególnie, że w ataku pomyliła się Żurowska. Ostatecznie to więc wrocławianki były górą, a kończący atak należał do Bidias (25:15). Tym samym to one mogły się cieszyć z zajęcia 7. miejsca na koniec sezonu 2022/2023.

MVP: Regiane Bidias

#VolleyWrocław – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1
(19:25, 25:15, 25:19, 25:15)

Volley: Szczurowska (18), Bidias (15), Witowska (12), Bączyńska (12), Pacak (10), Muhlsteinova (2), Saad (libero) oraz Stancelewska (3), Szady, Chorąża (libero)
Pałac: Żurowska (15), Lewandowska (12), Różyńska (10), Nowakowska (8), Ter Brugge (8), Bałdyga (3), Witkowska (libero) oraz Łyszkiewicz (1), Mazurek, Justka (libero)