Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Trzy punkty Legionovii w Radomiu

TL: Trzy punkty Legionovii w Radomiu

W dobrych nastrojach z Radomia wrócą siatkarki Legionovii Legionowo. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego nie bez problemów, ale zdobyły komplet punktów w meczu z Radomką Radom. Gospodynie były bliskie doprowadzenia do tie-breaka, ale przegrały na przewagi czwartego seta mimo iż prowadziły. MVP została Olivia Różański.

Po wyrównanym początku przy zagrywkach Alicji Grabki Legionovia zaczęła budować przewagę. Po nieudanym ataku Aelbrecht o czas poprosił trener Marchesi (4:7). Nie do zatrzymania była Olivia Różański. Gospodynie miały problem z wyprowadzeniem skutecznej akcji. Po ataku z przechodzącej piłki Yaprak Erkek kolejną przerwę wykorzystał trener Radomki (6:13). Chociaż zdarzały się przedłużone akcje, głównie padały one łupem przyjezdnych. Dobrze funkcjonował blok legionowianek. Po kolejnym nieudanym ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król było już 22:11 dla Legionovii. Zepsuta zagrywka Renaty Białej dała serię piłek setowych przyjezdnym. Pierwszą z nich obroniła Natalia Murek, ale w kolejnej akcji kropkę nad i postawiła Maja Tokarska.

Otwarcie drugiego seta było zacięte, obie drużyny wymieniały się skutecznymi atakami. Chociaż po ataku Różański Legionovia odskoczyła na 9:7, zagrania Alexandry Lazić i Frei Aelbrecht wyrównały wynik (9:9). W kolejnych akcjach wynik pozostawał na styku, nie brakowało mocnych ataków. Legionowianki popełniały więcej błędów niż w poprzedniej odsłonie (13:13). Stopniowo sytuacja zaczęła się zmieniać, po pomyłkach gospodyń rywali odskoczyły na 18:16. Gdy przechodzącą piłkę wykorzystała Tokarska, o czas poprosił trener Marchesi. W kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Murek (17:19). Legionowianki dołożyły szczelne bloki, jeszcze raz interweniował szkoleniowiec Radomki (17:21). Passę rywalek zakończyła celnym zagraniem Zaroślińska-Król. Szybko o czas poprosił trener Chiappini (19:21). Po przerwie Różański przebiła piłkę w siatkę, następnie Radomka dołożyła blok i asa Aelbrecht i na tablicy wyników pojawił się remis (22:22). Po ataku Erkek to Legionovia miała piłkę setową (23:24), a wykorzystała ją Daria Szczyrba.

Z nową energią w trzecią odsłonę weszły gospodynie, które po podwójnym bloku na Silvie prowadziły 7:3. Ataki Slivy i Erkek pozwoliły zmniejszyć dystans (8:6). Legionowianki walczyły i po asie Erkek złapały kontakt punktowy (11:10). W kolejnych akcjach obie drużyny wymieniały się skutecznymi atakami, a na nieznacznym prowadzeniu pozostawały radomianki. Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie (16:14). Skutecznie atakowała Lazić (18:15). Zdarzały się chaotyczne akcje. Chociaż legionowianki zniwelowały dystans, szybko gospodynie odbudowały przewagę (18:17, 21:18). Gdy długą akcję skończyła Zaroślińska-Król o czas poprosił trener Chiappini (22:19). Przyjezdne walczyły do końca, ale ostatnie słowo należało do Lazić.

Od początku czwartej partii nie brakowało ciekawych akcji. Po obu stronach siatki zdarzały się błędy w polu zagrywki. Wynik oscylował wokół remisu (10:10). Przyjezdne ofiarnie walczyły w obronie, ale zaczęły mieć problem ze skończeniem ataku. Po kontrze Aelbrecht Radomka odskoczyła na 13:10 i o czas poprosił trener Chiappini. Ataki Aleksandry Gryki i Olivi Różański oraz blok na Zaroślińskiej-Król sprawiły, że na tablicy wyników ponownie pojawił się remis. Przerwę wykorzystał radomski szkoleniowiec (14:14). Inicjatywę zaczęły przejmować przyjezdne. Mocny atak po prostej Różański dał dwupunktową przewagę Legionovii – 18:16. Sytuacja na boisku szybko uległa zmianie, po asie Kamili Kobus i podwójnym bloku to Radomka odskoczyła na 20:18, zawodniczki do siebie przywołał Alessandro Chiappini. Zdecydowany atak i pojedynczy blok Gryki wyrównały wynik, przerwę wykorzystał Riccardo Marchesi (22:22). Radomka po ataku Murek miała piłkę setową, ale nie wykorzystała jej (24:24). Ostatecznie po autowym ataku Murek legionowianki cieszyły się ze zwycięstwa.

MVP: Olivia Różański

E.LECLERC MOYA Radomka Radom – IŁ Capital Legionovia Legionowo 1:3
(14:25, 23:25, 25:23, 25:27)

Radomka: Murek (11), Zaroślińska-Król (18), Aelbrecht (17), Łazić (9), Moskwa (10), Skorupa (3), Witkowska (libero) oraz Kobus (1), Biała (1)
Legionovia: Tokarska (7), Rożański (25), Erkek (14), Silva (14), Gryka (11), Grabka (4), Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Szczyrba (2), Dąbrowska