Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Trzeci mecz i trzeci tie-break w finale, tym razem lepszy Chemik

TL: Trzeci mecz i trzeci tie-break w finale, tym razem lepszy Chemik

fot. Krzysztof Cichomski - tauronliga.pl

Walka o złote medale Tauron Ligi jest wyjątkowo zacięta. W sobotni wieczór zakończył się trzeci mecz pomiędzy Developresem SkyRes Rzeszów i Grupą Azoty Chemikiem Police i podobnie, jak w dwóch poprzednich zwycięzcę wyłonił tie-break. Tym razem lepsze w decydującej odsłonie okazały się. policzanki. MVP meczu wybrano Jovanę Brakocević-Canzian. Kolejne spotkanie zaplanowano na wtorek w Policach.

Mecz lepiej otworzyły rzeszowianki, które po zatrzymaniu Jovany Brakocević-Canzian prowadziły już 2:0, a chwilę później dystans powiększył as serwisowy Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej (5:2). Przyjezdne nie zamierzały się poddać i szybko wzięły się za odrabianie strat, co udało im się za sprawą kontry w wykonaniu Olgi Strantzali i punktowej zagrywki Martyny Łukasik (6:6). Od tego momentu toczyła się wyrównana walka, dopiero mocne uderzenie Sinead Jack Kisal i błąd Kiery Van Ryk dał nieznaczną przewagę Chemikowi (14:12). As serwisowy Anny Stencel pozwolił gospodyniom wyrównać (15:15), jednak chwilę później policzanki ponownie objęły prowadzenie za sprawą akcji Strantzali (17:15). Dystans powiększyło zagranie Brakocević-Canzian, a następnie dwa bloki na Van Ryk (22:17). Siatkarki Developresu zniwelowały jeszcze część strat w końcówce dzięki Alexandrze Lazić, ale efektowny atak Jack Kisal zakończył seta (25:21).Drugą partię lepiej rozpoczęły policzanki dzięki zatrzymaniu Van Ryk (2:0), ale chwilę później tym samym odpowiedziały gospodynie i na tablicy wyników widniał już remis (2:2). Walka ponownie toczyła się punkt za punkt, jednak uderzenie Efimienko-Młotkowskiej i as serwisowy Marty Krajewskiej pozwoliły rzeszowiankom objąć prowadzenie (11:9). Dystans powiększyły kontry wykorzystane przez Jelenę Blagojević (18:14). Przyjezdne nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa i stopniowo odrabiały straty, w czym pomogły im dwa błędy Krajewskiej (19:20). Developres szybko odbudował przewagę za sprawą ataku Van Ryk i pomyłek rywalek (24:20). Zwycięstwo gospodyń przypieczętowało uderzenie Stencel (25:21).

Początek trzeciej odsłony meczu był bardzo wyrównany (4:4), jednak w pewnym momencie rzeszowianki wpadły w spiralę błędów, co pozwoliło Chemikowi zbudować przewagę (10:6). Siatkarki Developresu odrobiły część strat, gdy Krajewska posłała asa serwisowego (8:10), ale był to tylko chwilowy zryw, bowiem wciąż nie wystrzegały się pomyłek (12:17). Seria skutecznych bloków Agnieszki Kąkolewskiej znacząco powiększyła dystans (23:13). W końcówce gospodynie zniwelowały nieco różnicę dzięki błędom rywalek i akcjom Aleksandry Rasińskiej, jednak zepsuta przez nią zagrywka zakończyła partię (17:25).

Tak wysoka porażka podrażniła rzeszowianki, które szybko zaczęły budować przewagę (6:3). Po kontrze Strantzali policzanki złapały kontakt punktowy (7:8), jednak Developres odbudował dystans przy zagrywce Stencel (12:7). Podopieczne trenera Ferhata Akbasa nie wystrzegały się błędów w tej partii, miały też problem ze skończeniem ataku i po dwóch blokach Stencel gospodynie prowadziły już 18:11. W końcówce na boisku po stronie przyjezdnych pojawiło się kilka zmienniczek, dzięki którym Chemik zdołał jeszcze odrobić część strat (17:23). Ostatecznie zespół z Rzeszowa bez większych problemów triumfował, gdy Efimienko-Młotkowska zatrzymała Sonię Kubacką (25:17).

Policzanki niemrawo otworzyły tie-breaka, co wykorzystał Developres budując przewagę (5:2). Chemik szybko doprowadził jednak do wyrównania po skutecznym ataku Martyny Grajber i zatrzymaniu Blagojević (6:6), natomiast gdy Grajber posłała asa serwisowego, a zablokowana została Van Ryk, drużyna gości objęła prowadzenie (11:9). Nie pozwoliła już na wyrwanie sobie zwycięstwa z rąk, co przypieczętowała autowa zagrywka Stencel (15:13).

MVP: Jovana Brakocević-Canzian

Developres SkyRes Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 2:3
(21:25, 25:21, 17:25, 25:17, 13:15)

Stan rywalizacji: 2:1 dla Chemika Police

Składy zespołów:
Developres: Van Ryk (23), Krajewska (2), Blagojević (13), Stencel (17), Efimienko-Młotkowska (12), Fidon-Lebleu (2),  Krzos (libero) oraz  Przybyła (libero), Lazić (10), Kaczmar, Rasińska (1), Grabka
Chemik: Kowalewska (3), Kąkolewska (15), Brakocević-Canzian (18), Łukasik (12), Strantzali (13), Jack-Kisal (9), Maj- Erwardt (libero) oraz Grajber (2), Baijens (1), Mędrzyk, Bałdyga (1), Kubacka

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Tauron Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę